REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

26 lipca 2013, 10:52wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Alta Moda, to nowa marka farb do włosów, która wchodzi na nasz rynek. Wywodzi się z włoskiego koncernu kosmetycznego Alfaparf Group z ponad 30-letnim doświadczeniem na profesjonalnym rynku fryzjerskim.  Polską filią  koncernu  jest spółka Pol-Cosm. Farby Alta Moda są już dostępne w sieci Drogerie Polskie, docelowo mają trafić na półki wszystkich formatów sklepów. O strategię dla marki i korzyści wynikające z wprowadzenia jej na półki zapytaliśmy Magdalenę Wojciechowską, marketing managera w firmie Pol-Cosm.

REKLAMA

KATARZYNA BOCHNER: Rynek kosmetyków do koloryzacji włosów jest niezwykle konkurencyjny. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na wejście na niego i czy widzicie miejsce i szansę powodzenia dla kolejnej marki?
MAGDALENA WOJCIECHOWSKA: To prawda, rynek jest konkurencyjny, chociaż z drugiej strony im trudniejsza kategoria, tym większe wyzwanie. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie marki Alta Moda właśnie w tej kategorii produktów, ponieważ wierzymy, że nasze farby do włosów posiadają kilka istotnych benefitów, które mogą przyciągnąć konsumentki. Przede wszystkim świetną jakość, którą gwarantuje firma Alfaparf Group – włoski koncern kosmetyczny z ponad 30-letnim doświadczeniem na profesjonalnym rynku fryzjerskim. Dla  konsumentek ważna będzie również pojemność  farb, czyli 150 g – największa na   rynku. Taka ilość produktu z pewnością wystarczy na długie, gęste włosy, z dużym odrostem lub na dwie aplikacje przy krótkich włosach. Moim zdaniem zawsze jest miejsce na rynku na dobry produkt, który spełnia oczekiwania konsumentek, co jest podstawą powodzenia marki w dłuższej perspektywie czasowej.

 Koloryzacja włosów jest również kategorią „wrażliwą” – kobiety przywiązują się do marek i produktów których używają,trudno je przekonać do zmiany, gdy są z nich zadowolone. 

Nie ukrywam, że właśnie na to przywiązanie konsumentek do marek i produktów, których używają, bardzo liczymy. Przy wprowadzeniu produktu największym wyzwaniem będzie dla nas skłonienie kobiet do wypróbowania naszej farby po raz pierwszy, bo o powtarzalność zakupów się nie boimy. Na pewno istotnym wyróżnikiem naszych farb jest innowacyjna formuła skrystalizowanych mikropigmentów. To pigmenty kosmetyczne najnowszej generacji, które dzięki małym rozmiarom przenikają do wnętrza włosa i utrwalają się w najgłębszych warstwach jego włókna. Efekt to lepsze pokrycie również siwych włosów oraz trwałość, blask i intensywność kolorów.  Ponadto Alta Moda to farby do włosów o  niskim stężeniu amoniaku (0,72 proc.)  dla jak najlepszego efektu farbowania, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Dla wielu kobiet ważna może okazać się  szeroka paleta kolorów, bo Alta Moda to aż 32 odcienie w ramach 5 kolekcji kolorystycznych. 
Gdzie można już kupić farby Alta Modai jakie są Państwa plany dotyczące budowania dystrybucji? Czy będzie to szeroka dystrybucja, czy sprofilowana na określone formaty sklepów?
W pierwszej kolejności rozpoczynamy współpracę z największymi dystrybutorami na rynku tradycyjnym. Równolegle rozmawiamy z kilkoma sieciami handlowymi. Planujemy być obecni w każdym z formatów sklepów, istotnych dla tej kategorii produktów – w drogeriach, hipermarketach, supermarketach czy dyskontach. W tej chwili nasze farby są dostępne w sieci Drogerie Polskie.
 
Jakie wsparcie sprzedaży przygotowaliście Państwo dla handlu, czyli innymi słowy, jakie korzyści niesie dla detalistów wprowadzenie Alta Moda na półki?

Do współpracy z  partnerami handlowymi podchodzimy kompleksowo. Nasza oferta cenowa jest na tyle konkurencyjna, że pozwoli im na uzyskanie satysfakcjonującej marży. Dysponujemy również materiałami POS, takimi jak prowadnice półkowe czy floorstandy, które umożliwią zorganizowanie dobrej ekspozycji i zwrócą uwagę klientów na nowość. Gwarantujemy też palety kolorów, które ułatwią wybór konsumentkom bezpośrednio w sklepie. A przede wszystkim  marka  będzie miała silne wsparcie marketingowe w mediach – od września startujemy z kampanią reklamową w prasie kobiecej, w internecie i na smart phone’y. We wrześniu przedstawimy  ambasadorkę naszej marki, która swoim wizerunkiem będzie wspierała  Alta Moda w  komunikacji marketingowej na polskim rynku. 
Więcej informacji na temat nowej marki można znaleźć na stronie www.altamodacosmetics.pl
Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kasia 1 ponad rok temu

  :sad: Szkoda...mam mieszane odczucia względem tej farby. Najpierw użyłam odcienia rubin. Farba jest bardzo wydajna. Na moje krótkie włosy było jej stanowczo zbyt wiele, więc sobie postanowiłam, że jeśli użyję jej ponownie, to podzielę na połowę i resztę zużyję następnym razem. Jak na tak "dobrą" farbę, to strasznie podrażniła mi skórę głowy i okropnie brudziła wszystko dookoła na jaskraworóżowy kolor.Następnym odcieniem był koral. Tu już byłam mądrzejsza i zużyłam połowę, farba dała się łatwo zmyć z miejsc innych niż włosy i nie była taka jaskrawa. Tylko, że miesiąc później mam o wiele mniej włosów i przesuszoną, chorą skórę głowy. Nawet Palette mnie tak nie urządziła. Chyba podziękuje farbie Alta Moda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony