REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022
Światowy lider w dziedzinie luksusu LVMH zobowiązał się do zaprzestania używania pierwotnego plastiku w opakowaniach do 2026 roku

Światowy lider w dziedzinie luksusu LVMH zobowiązał się do zaprzestania używania pierwotnego plastiku w opakowaniach do 2026 roku (fot. FB LVMH)

Światowy lider dóbr luksusowych LVMH zobowiązał się do zaprzestania używania pierwotnego plastiku w opakowaniach do 2026 r., przedstawiając na walnym zgromadzeniu nowe wyzwania dotyczące ekologii. Cel główny, „zero pierwotnego plastiku” w opakowaniach, został wyznaczony na 2026 r. To oznacza, że do tego momentu ​​grupa będzie używać wyłącznie plastiku pochodzącego z recyklingu lub surowców biologicznych.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Jeśli chodzi o różnorodność biologiczną, LVMH zobowiązuje się do zapewnienia, że ​​do 2026 r. 100% surowców strategicznych będzie certyfikowanych w sposób zapewniający ochronę ekosystemów i zasobów wodnych.

Grupa wraz z 75 markami zobowiązuje się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej ze zużyciem energii o 50% do 2026 r. w porównaniu z rokiem 2019 oraz do zaopatrywania swoich sklepów i obiektów w 100% w energię odnawialną.

LVMH planuje zmniejszyć o 55% do 2030 r., w porównaniu do 2019 r., całkowite emisje gazów cieplarnianych na jednostkę wartości dodanej, bezpośrednie i pośrednie (w tym surowce, transport itp.), sklasyfikowane zgodnie z międzynarodowymi normami jako „zakres 3”.

- Nowy kompas środowiskowy grupy wyznacza przyszłość, definiując programy działań, które mają zostać wdrożone do 2023, 2026 i 2030 r. - wyjaśnił podczas walnego zgromadzenia Antoine Arnault, dyrektor ds. wizerunku i środowiska w LVMH.

- Do 2023 roku 100% nowych produktów będzie częścią „kreatywnego podejścia do obiegu zamkniętego w celu dalszego zmniejszenia ich wpływu na środowisko "Używaj materiałów pochodzących z recyklingu, pozyskuj włókna organiczne, wprowadzaj innowacje w zakresie materiałów" - dodał.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony