REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/65777_spolka-natura-co-zapowiada zerowa-emisje-_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

EKOLOGIA

 

30 lipca 2020, 15:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Firma Natura &Co, w skład której wchodzą takie marki jak Avon, Natura, The Body Shop oraz Aesop – przedstawiła swoje zobowiązania względem środowiska i społeczeństwa z zamiarem zrealizowania ich do końca 2030 roku.

REKLAMA
Jedna z największych grup kosmetycznych na świecie ogłosiła ambitne plany środowiskowe i inne

Jedna z największych grup kosmetycznych na świecie ogłosiła ambitne plany środowiskowe i inne (fot. mat.prasowe)

Jedna z największych grup kosmetycznych na świecie obejmie ochroną kolejne hektary Amazonii, będzie promować integrację i równość wśród pracowników oraz wdroży rozwiązania promujące obieg zamknięty i odnawialność surowców. Spółka planuje osiągnąć zerową emisję netto dwutlenku węgla 20 lat przed terminem wyznaczonym w celach rozwojowych przez ONZ.

Firma ma w planach zmianę modelu działania na rzecz obiegu zamkniętego, tak aby 100 proc. materiałów wykorzystanych do produkcji opakowań nadawało się do ponownego użycia lub recyklingu. Oprócz tego Natura &Co chce wypracować nowe metody odpowiedzialnego zarządzania tworzywami sztucznymi nienadającymi się do recyklingu oraz osiągnąć biodegradowalność wykorzystywanych składników na poziomie 95 proc. Spółka zobowiązała się wypracować do 2030 roku zerową emisję netto dwutlenku węgla, wprowadzając zmiany na każdym etapie łańcucha produkcji i transportu produktów. Co ważne, planuje osiągnąć to 20 lat przed terminem wyznaczonym przez ONZ dla producentów na całym świecie, który przypada na rok 2050.

Ochrona puszczy amazońskiej

Plan rozwoju firmy został podzielony na trzy główne obszary: walkę z kryzysem klimatycznym i ochronę lasów deszczowych, ochronę praw człowieka oraz wdrożenie odnawialności wykorzystywanych surowców. W każdym z nich działania skupiają się na największych światowych wyzwaniach. Obecnie Natura &Co obejmuje ochroną 1,8 milionów hektarów puszczy amazońskiej – to obszar, który odpowiada połowie terytorium Holandii. Do 2030 roku firma chce włączyć do obszaru chronionego kolejny hektar oraz działać na rzecz zaprzestania wylesiania Amazonii do 2025 roku.

Równość i różnorodność

Grupa Natura &Co działa nie tylko na rzecz środowiska, ale także wspiera rozwój społeczeństwa. W tym celu podjęła takie działania jak zwiększenie różnorodności etnicznej, płciowej i społeczno-ekonomicznej o 30 proc. we wszystkich strukturach firmy oraz chce doprowadzić do sytuacji, w której 50 proc. osób na stanowiskach kierowniczych będą stanowić kobiety. Spółka nie pozostaje obojętna także na trudne tematy społeczne, takie jak przemoc domowa czy brak dostępu do edukacji. Do 2030 roku wszystkie marki grupy będą przeznaczać na kampanie społeczne, m.in. na polską kampanię Avon Kontra Rak Piersi, łącznie 600 milionów dolarów rocznie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony