REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Unilver został wezwany do zlikwidowania swojej marki Fair & Lovely w następstwie ruchu Black Lives Matter

Unilver został wezwany do zlikwidowania swojej marki Fair & Lovely w następstwie ruchu Black Lives Matter (fot.fairandlovely.ae)

Gigant higieny osobistej skoncentruje się na deklarowanych przez markę korzyściach związanych z „blaskiem skóry”  a nie "wybielaniem". Przyznał, że użycie przez markę słów „jasny”, „biały” i „lekki” sugeruje pewien ideał piękna. To efekt nacisku ze strony organizacji ruchu Black Lives Matter, które uznały nazwę marki Unilevera za promującą rasizm.

REKLAMA

Unilever potwierdził, że planuje zmienić nazwę swojej marki do pielęgnacji skóry Fair & Lovely, po tym, jak uznał, że jej marketingowy język sugeruje „szczególny ideał piękna”.

Anglo-holenderski koncern FMCG został wezwany do zlikwidowania swojej marki Fair & Lovely w następstwie ruchu Black Lives Matter. Koncern musiał zmierzyć się z petycjami organizacji Change.org, która apelowała o rezygnację z tej wybielającej marki kosmetyków, dostępnej w całej Azji. Wcześniej z kosmetyków wybielających zrezygnowała marka Neutrogena należąca do Johnson&Johnson.

Jedna z petycji wzywała firmę do zaprzestania produkcji i marketingu marki Fair & Lovely, jednocześnie prosząc Unilever o wydanie oświadczenia „uznającego rolę, jaką marka Fair & Lovely odegrała w indoktrynującym nastroju przeciw czarnoskórym."

Unilever to nie jedyny gigant wezwany do zaprzestania produkcji kremów o działaniu "wybielającym" skórę. Podobne apele skierowano do Johnson & Johnson, Procter & Gamble i marki Garnier L'Oréala. W efekcie Johnson & Johnson poinformował, że zaprzestanie sprzedaży swoich produktów o działaniu wybielającym Clean & Clear w Indiach, a także linii Neutrogena Fine Fairness, która jest sprzedawana w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony