REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020
Spodziewany jest wzrost zainteresowania składnikami z recyklingu w przemyśle kosmetycznym

Spodziewany jest wzrost zainteresowania składnikami z recyklingu w przemyśle kosmetycznym (fot. Adobe)

Produkty uboczne żywności są coraz częściej przetwarzane jako surowce przez przemysł kosmetyczny. Trend nabiera tempa, ponieważ pandemia koronawirusa wstrząsnęła tradycyjnymi łańcuchami dostaw naturalnych składników kosmetycznych - informuje Premium Beauty News.

REKLAMA

Trend ten wzrośnie w miarę przesuwania się przemysłu kosmetycznego w kierunku regionalnych łańcuchów dostaw surowców, a także opracowywania produktów dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Produkty uboczne żywności są już uznawane za źródło naturalnych składników. Niektóre składniki, takie jak olej z ziaren palmowych, są szeroko stosowane w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała.

Według Ecovia Intelligence zapotrzebowanie na takie surowce jest większe ze względu na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na naturalne i organiczne produkty do pielęgnacji ciała. Dążenie do zrównoważonego rozwoju jest kolejnym głównym motorem napędowym, a firmy kosmetyczne i produkujące składniki zobowiązują się do stosowania w swoich recepturach większej ilości składników pochodzenia roślinnego i naturalnych.

W opinii firmy zajmującej się badaniem rynku, w tym roku wzrośnie zainteresowanie składnikami pochodzącymi z recyklingu. w istocie pandemia COVID-19 zakłóciła dostawy naturalnych składników. Rzeczywiście, na zbiór i przetwarzanie materiałów roślinnych wpłynęły środki nadzwyczajne wprowadzone przez władze krajowe. Nabywcy składników również doświadczyli wyższych kosztów transportu i opóźnień z powodu środków kwarantanny w portach. W związku z tym pandemia skłoniła wielu operatorów do rozważenia regionalnych, jeśli nie lokalnych, źródeł zaopatrzenia w naturalne składniki. Produkty uboczne żywności są coraz częściej postrzegane jako trwałe źródło takich materiałów.

Jak wyjaśnia Ecovia Intelligence, firmy kosmetyczne i środków higieny osobistej szukają obecnie możliwości przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Duże koncerny, takie jak Unilever i P&G, opracowują systemy zero waste i przechodzą na zrównoważone materiały opakowaniowe. Ponieważ usuwanie odpadów jest jedną z cech gospodarki o obiegu zamkniętym, upcykling jest szansą dla takich firm. Oczekuje się też, że stopień wykorzystania składników z recyklingu wzrośnie, ponieważ firmy kosmetyczne przekształcają swoje produkty przy użyciu składników pochodzących z odpadów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony