REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/50466_l’biotica-wystawiona-na-sprzedaz_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

MARKI

PRZEJĘCIA

 

5 listopada 2018, 10:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Polska firma kosmetyczna, której właścicielem jest fundusz private equity Waterland  wróciła na rynek. Niedługo poznamy jej nowego inwestora.

REKLAMAKRFMCG 20.05.-15.06.2021
Firmę l'Biotica czeka zmiana właściciela

Firmę l'Biotica czeka zmiana właściciela (fot.lbiotica.com)

Polska firma kosmetyczna L'Biotica, której właścicielem jest fundusz private equity Waterland wróciła na rynek. Niedługo poznamy jej nowego inwestora.

Waterland zakupił L’Bioticę we wrześniu 2016, ale suma transakcji nie jest znana. Jej przychody w tym czasie sięgały 10 mln euro. Waterland nie tylko sprzedaje udziały spółki, ale i redukuje swoją działalność w Polsce. Nowego nabywcę L’Biotiki poznamy prawdopodobnie przed końcem roku. Do przetargu zaproszono nielicznych inwestorów, trwają negocjacje w sprawie jej sprzedaży.

Założona w Gdańsku L’Biotica zajmuje się produkcją kosmetyków od 2005 roku. Jej preparaty, głównie do pielęgnacji oczu, skóry i włosów, powstają w laboratoriach i zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce. Asortyment L’Biotica jest dostępna w ok. 5 tys. aptek, w wiodących drogeriach sieciowych (Rossmann, Hebe, Natura) oraz sklepach zielarsko-medycznych na terenie całego kraju.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony