REKLAMABanner Główny_Polpak_ 10.05-24.05.2021

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

 

22 października 2018, 11:55wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Unilever walczy o zaprzestanie testów toksykologicznych na zwierzętach

Unilever walczy o zaprzestanie testów toksykologicznych na zwierzętach (fot. freeimages.com)

Międzynarodowy koncern dołączył do firm i organizacji działających na rzecz zakończenia globalnych testów na zwierzętach w przemyśle kosmetycznym.

REKLAMAKRFMCG 20.05.-15.06.2021

W ramach „Planu życia w sposób zrównoważony firmy Unilever” (Unilever Sustainable Living Plan), gigant rynku kosmetycznego nawiązał współpracę z Humane Society International, aby do 2023 roku zakończyć testy na zwierzętach.

Jak podaje serwis cosmeticsbusiness.com, firmy będą wspólnie walczyć o akceptację regulacyjną nowoczesnych metod testowania bez udziału zwierząt. Partnerzy mają nadzieję, że osiągną ten cel w 2023 roku na 50 najważniejszych rynkach, w tym w Azji.

W ramach tej współpracy Unilever zainwestuje również w szkolenie przyszłych naukowców zajmujących się bezpieczeństwem w zakresie oceny ryzyka testowania bez udziału zwierząt.

Komentując zawarcia partnerstwa David Blanchard, główny specjalista ds. Badań i rozwoju Unilever, powiedział: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Humane Society International, aby zakończyć erę testów na zwierzętach i powitać inne firmy, organy regulacyjne i inne zainteresowane strony, które chcą dołączyć do tej ważnej inicjatywy”.

Biznes kosmetyczny Unilever został już doceniony przez organizację non-profit PETA, która działa na rzecz etycznego traktowania zwierząt. Dove, jedna z głównych marek kosmetycznych produktów do pielęgnacji ciała i włosów uzyskała akredytację tej organizacji.

Wiceprezes Human Society International ds. badań i toksykologii, Troy Seidle pochwalił Unilever za jego wysiłki zmierzające do wprowadzenia zakazu badań na zwierzętach na całym świecie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony