REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

STREFA URODY

Włosy

 

22 listopada 2019, 16:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Advent International, jeden z największych globalnych inwestorów na niepublicznym rynku kapitałowym, ogłosił, że zgodził się na przejęcie Olaplex, prestiżowej i profesjonalnej marki do pielęgnacji włosów. Advent i Olaplex będą dążyć do przyspieszenia rozwoju firmy, inwestując w innowacyjny rozwój produktów i globalną świadomość marki.

REKLAMA
Dane finansowe transakcji między Olaplex i Adventem nie zostały podane do publicznej wiadomości

Dane finansowe transakcji między Olaplex i Adventem nie zostały podane do publicznej wiadomości (fot. FB Olaplex)

Firma Olaplex została założona w 2014 roku przez weteranów branży kosmetycznej Deana i Darcy Christal, którzy skomercjalizowali rewolucyjną, opatentowaną technologię, która chroni i naprawia włosy przed zniszczeniem.

Wyrażenie „The Power of Olaplex” ("Siła Olaplex") rozpowszechniło się wśród stylistów fryzur, a marka szybko stała się światową sensacją, torując drogę do zupełnie nowej kategorii pielęgnacji włosów o nazwie „budowanie więzi”. W ciągu zaledwie pięciu lat firma stała się jedną z największych niezależnych marek produktów do pielęgnacji włosów na świecie.

Olaplex, uznana za jedną z najbardziej zaangażowanych marek produktów do pielęgnacji włosów na platformach społecznościowych, jest marką zarówno dla stylistów, jak i konsumentów. Oferuje połączenie produktów wyłącznych dla salonów i produktów dostępnych zarówno przez kanały profesjonalne, jak i detaliczne.

- Olaplex wyróżnia się oferując produkty najwyższej jakości poparte patentami. Rzadko zdarza się, aby marki tej wielkości rosły tak szybko i posiadały tak pasjonującą bazę konsumentów. Wierzymy, że firma ma dobry punkt startowy dla wzrostu poprzez zwiększenie globalnej świadomości marki, poszerzenie linii produktów innowacyjnych oraz dalsze rozwijanie umiejętności bezpośredniego przekazu i sprzedaży konsumentom  - skomentowała transakcję Tricia Glynn, dyrektor zarządzająca w Advent.

Advent ma znaczące doświadczenie inwestycyjne w branży detalicznej, konsumenckiej i rozrywkowej na całym świecie. W ciągu ostatnich 29 lat firma zainwestowała ponad 11 miliardów dolarów w ponad 75 firm z różnych sektorów, takich jak kosmetyki i higiena osobista, żywność i napoje, oraz restauracje szybkiej obsługi.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony