REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

26 listopada 2013, 15:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) przyznał rację urzędowi antymonopolowemu w sprawie dotyczącej zmowy przy ustalaniu przez banki opłat interchange. Sąd istotnie obniżył jednak kary. Wyrok dotyczy decyzji UOKiK z 2006 roku.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Postępowanie urzędu wykazało wówczas, że stawki opłat interchange zostały odgórnie ustalone przez banki, które porozumiały się w celu zapewnienia sobie stabilnego źródła przychodów z każdej transakcji kartami Visa i MasterCard. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podzielił stanowisko UOKiK, potwierdzając zawarcie niedozwolonego porozumienia. Pierwotnie na dwadzieścia banków, które zawarły niedozwolone porozumienie, nałożono łącznie kary w wysokości ponad 164 mln zł – SOKiK obniżył je do 44,3 mln zł. Wyrok nie jest prawomocny, a przedsiębiorcom przysługuje apelacja.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony