REKLAMAHEAN_banner główny_do 02.02

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

23 kwietnia 2013, 19:15wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

W miastach liczących do 20 tys. mieszkańców na jeden sklep dyskontowy przypada statystycznie 5800 klientów. Dyskonty utrzymały w minionym roku bardzo wysokie tempo rozwoju. Najszybciej liczba takich sklepów rosła w województwach łódzkim, małopolskim, pomorskim i mazowieckim oraz w dużych miastach. Biedronka, Lidl, Netto i Aldi mogą otworzyć jeszcze dwa tysiące sklepów.

REKLAMAMężczyzna w świecie beauty webinar_obajrzyj nagranie_ baner w artykule

Przeprowadzone przez firmę Market Side badania rynku detalicznego w Polsce potwierdziły, nienotowane dotychczas, iście ekspresowe tempo rozwoju sieci dyskontowych. Pod koniec grudnia ub.r. funkcjonowały na naszym rynku 2952 sklepy czterech sieci: Biedronka, Lidl, Netto i Aldi. W 2011 roku na jeden dyskont przypadało średnio 14 600 potencjalnych klientów, a obecnie jest to 12 900. Ponad połowa dorosłych Polaków ma dziś dyskont w zasięgu kilometra od miejsca zamieszkania. Market Side szacuje docelowo potencjał dyskontów w Polsce na   5 tys. sklepów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony