REKLAMAWebinar EKO_obejrzyj nagrane_baner glowny

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

26 listopada 2020, 11:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Global Cosmed to producent chemii gospodarczej i kosmetyków. W swoim portfolio ma takie marki jak Apart, Bobini, i Kret. Jest także jednym z wiodących producentów marek kontraktowych

Global Cosmed to producent chemii gospodarczej i kosmetyków. W swoim portfolio ma takie marki jak Apart, Bobini, i Kret. Jest także jednym z wiodących producentów marek kontraktowych (fot. globalcosmed.eu)

Zarząd Global Cosmed poinformował o uprawomocnieniu się wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie, zasądzającego od Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska w Warszawie odszkodowania z tytułu strat wynikających z wadliwego zaprojektowania i wykonania instalacji w nowej mieszalni Global Cosmed w Radomiu. Firma ubezpieczeniowa jest ubezpieczycielem wykonawcy, czyli spółki AB Industry. Odrębne postępowanie toczy się w sprawie roszczeń dochodzonych bezpośrednio od wykonawcy instalacji.

REKLAMANajlepszy Produkt 2022_ogloszenie wynikow_baner w artykule

Global Cosmed ma otrzymać ponad 750 tys. zł z odsetkami ustawowymi za opóźnienie za okres od 1 maja 2018 roku do dnia zapłaty, 3,6 tys. euro z odsetkami ustawowymi za opóźnienie za okres od 1 maja 2018 roku do dnia zapłaty oraz ponad 49 tys. tytułem zwrotu kosztów procesu.

Kwoty te stanowią zaspokojenie roszczeń Global Cosmed z tytułu kosztów oraz bieżących strat poniesionych w związku z wadliwym zaprojektowaniem i wykonaniem przez AB Industry instalacji w nowej mieszalni Global Cosmed w Radomiu. Wydając powyższy wyrok Sąd Okręgowy w Lublinie uwzględnił w całości powództwo spółki przeciwko TUiR Allianz Polska.

TUiR Allianz Polska ponosi odpowiedzialność za powyższe roszczenia jako ubezpieczyciel od odpowiedzialności cywilnej firmy AB Industry.

Powództwo przeciwko TUiR Allianz Polska obejmuje jedynie część roszczeń Global Cosmed związanych z wadliwym zaprojektowaniem i wykonaniem instalacji. Całość roszczeń, na łączną kwotę przekraczającą 21 mln zł oraz ponad 111 tys. euro spółka dochodzi bezpośrednio od wykonawcy – spółki AB Industry – w odrębnym postępowaniu, które toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ciekwy 1 16 dni temu

  Czy jest już wydany wyrok w sporze z AB Industry ?

  Edytowany: 14 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony