PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Analizy

Prawo i finanse

 

18 listopada 2020, 11:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Grupa Amorepacific to południowokoreański koncern kosmetyczny, który posiada ponad 30 marek kosmetycznych

Grupa Amorepacific to południowokoreański koncern kosmetyczny, który posiada ponad 30 marek kosmetycznych (fot. apgroup.com)

Grupa nawiązała współpracę z wieloma partnerami biznesowymi, aby ożywić rynek kosmetyczny w kryzysie i poprawić wydajność przez wprowadzanie nowych innowacyjnych produktów. W III kwartale 2020 roku odnotowała sprzedaż w wysokości 1,2 bln wonów (-23% rok do roku) i 61 mld wonów zysku operacyjnego (-49% rok do roku). 

W celu ożywienia koreańskiego i globalnego rynku kosmetycznego w obliczu COVID-19, Amorepacific Group połączyła się z wieloma partnerami biznesowymi. Dzięki serii nowych innowacyjnych produktów była w stanie ożywić rynek.

W Korei sprzedaż w kanałach offline, w tym w sklepach wolnocłowych, domach towarowych i sklepach przydrożnych, spadła z powodu COVID-19 i przetasowań kanałów, w wyniku czego Grupa Amorepacific odnotowała spadek zysku operacyjnego. Zamiast tego Grupa zwróciła się do Internetu i zacieśniła współpracę z platformami cyfrowymi, takimi jak Naver, 11STREET, MUSINSA i Alibaba, aby dalej rozwijać się w kanale online.

Nowy kompakt LANEIGE NEO skierowany do generacji Z stała się sensacją wkrótce po premierze z rekordową liczbą ponad 120 000 sprzedanych produktów w zaledwie dwa miesiące. Inne nowo powstające marki, w tym Be Ready, BRO & T! PS, CUBE ME, SOON + i RAREKIND, również uzyskały dobre wyniki wraz z markami codziennej pielęgnacji, w tym mise-en-scene, Happy Bath i Illiyoon.

W operacji globalnej zarówno sprzedaż, jak i zysk operacyjny spadły w wyniku COVID-19. Jednak wzmocniony marketing cyfrowy zaowocował zauważalnym wzrostem kanału online. Marki luksusowe odniosły sukces na chińskim rynku internetowym, a marki premium rozszerzyły się na rynek e-commerce poprzez handel na żywo.

Sulwhasoo zadebiutował w Nykaa w Indiach, a ETUDE wszedł do wielomarkowego kanału sprzedaży w Chinach i Malezji w ramach dywersyfikacji kanałów. W Ameryce Północnej i Europie sprzedaż spowolniła z powodu restrukturyzacji kanału offline i spadku popytu turystycznego.

Grupa Amorepacific planuje wprowadzić nowe, innowacyjne produkty i strategie marketingowe oparte na synergii w kanałach online i offline, aby zapewnić lepsze wyniki w pozostałej części roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony