REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marka makijażowa Charlotte Tilbury została niedawno wystawiona na sprzedaż

Marka makijażowa Charlotte Tilbury została niedawno wystawiona na sprzedaż (fot. FB Charlotte Tilbury)

Puig ogłosił partnerstwo z brytyjską marką makijażu Charlotte Tilbury. Hiszpański producent perfum przejmie większościowy pakiet akcji Charlotte Tilbury, a założycielka marki zachowa „znaczący” pakiet mniejszościowy.

REKLAMA

Charlotte Tilbury będzie nadal pełniła funkcję prezes i dyrektor kreatywnej firmy, a Demetra Pinsent pozostanie dyrektor generalną.

BDT Capital Partners będzie również inwestować w tę markę razem z Puig i posiadać mniejszościowy pakiet akcji. Warunki obu transakcji nie zostały ujawnione, ale Bloomberg informuje, że umowa przynosi firmie wartość 1,5 miliarda dolarów.

Przejęcie większościowego pakietu akcji Charlotte Tilbury doda ugruntowaną i szybko rosnącą markę makijażu do istniejącego portfolio Puig. Koncern powiedział, że „solidne portfolio produktów i silne możliwości cyfrowe” firmy Tilbury umocnią jego pozycję w kategorii kosmetyków kolorowych i sprawią, że firma z Barcelony stanie się silnym konkurentem w kategorii prestiżowych kosmetyków.

Z kolei Tilbury będzie czerpać korzyści z globalnego zasięgu i operacji Puig w celu rozszerzenia swojej obecności na całym świecie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony