REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/66438_l-brands-na-plusie-w czasie-pandemii-reko_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Analizy

Prawo i finanse

 

20 listopada 2020, 16:32wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Gwałtowny wzrost produktów do higieny osobistej w okresie lockdownu z powodu COVID-19 pomógł zwiększyć sprzedaż marki Bath & Body Works i całej grupy L Brands.

REKLAMAKRFMCG 20.05.-15.06.2021
L Brands jest właścicielem m.in. Bath & Body Works oraz Victoria's Secret

L Brands jest właścicielem m.in. Bath & Body Works oraz Victoria's Secret (fot. FB Bath&Body Works)

Grupa L Brands odzyskała wzrost sprzedaży w III kwartale dzięki zainteresowaniu produktami do kąpieli i pielęgnacji ciała w okresie zamknięć spowodowanych koronawirusem. Dobre wyniki w kwartale były możliwe głównie dzięki sukcesowi firmy Bath & Body Works, która wzrosła o 56 proc. w porównywalnej sprzedaży w trzecim kwartale. Również sprzedaż Victoria Secret, mimo że była mała w porównaniu z Bath & Body Works, również wzrosła o 4 proc.

- L Brands odnotował rekordowy trzeci kwartał, napędzany wyjątkowymi wynikami i niezmienną siłą Bath & Body Works oraz znaczną poprawą wyników w Victoria’s Secret - skomentował dyrektor generalny L Brands, Andrew Meslow. - W imieniu zarządu i zespołu zarządzającego chciałbym wyrazić szczere uznanie naszym współpracownikom, którzy ciężką pracą i poświęceniem w tych bezprecedensowych czasach umożliwiły osiągnięcie tych wyników.

L Brands odnotował sprzedaż netto w wysokości 3 mld dol. w okresie 13 tygodni zakończonych 31 października w porównaniu z 2,67 mld dol. w tym samym okresie ubiegłego roku, co oznacza 28 - procentowy wzrost porównywalnej sprzedaży w tym kwartale. Zysk operacyjny za kwartał wyniósł 550,7 mln dol., co oznacza wzrost o 454,4 mln w stosunku do wyników z 2019 roku. Po wyłączeniu podatków zysk grupy na akcję w trzecim kwartale wyniósł 1,13 dol. w porównaniu z 0,02 dol. w 2019 r.

- Ostrożnie podchodzimy do naszej zdolności przekroczenia zeszłorocznych wyników sprzedaży i zysków z czwartego kwartału, biorąc pod uwagę przewidywane ograniczenia ruchu w sklepach, realizacji zamówień online i zdolności wysyłkowych, a także inne niepewności związane z pandemią COVID-19. Jesteśmy przekonani o sile naszych marek i koncentrujemy się na wykonaniu i zapewnieniu możliwie najlepszych wyników w czwartym kwartale - zapowiedział Andrew Meslow.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony