REKLAMAeWydania_Banner Główny_maj 2020
Michael Swift, założyciel marki Frankman liczy, że polskim mężczyznom spodoba się jego linia kosmetyków do włosów

Michael Swift, założyciel marki Frankman liczy, że polskim mężczyznom spodoba się jego linia kosmetyków do włosów (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

– Przyjechaliśmy tu, bo chcieliśmy zrozumieć polski rynek z perspektywy męskich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Od produkcji przez każdy etap łańcucha dostaw – mówi Michael Swift z Irlandii, który po 16-letniej karierze jako zawodnik rugby stworzył wraz z żoną markę kosmetyków męskich do włosów Frankman. Zaprezentowali ją podczas tegorocznego Forum Branży Kosmetycznej w Warszawie. 

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Forum Branży Kosmetycznej i jesteśmy pod dużym wrażeniem – nie krył Michael Swift, założyciel marki kosmetyków męskich Frankman. – Spotkaliśmy tu wielu interesujących ludzi dystrybutorów, detalistów, producentów kontraktowych, partnerów logistycznych oraz kupców, którzy są zainteresowani ofertą naszej marki. Dlatego chętnie przyjedziemy tu za rok.

Frankman to irlandzka linia kosmetyków męskich, która istnieje od 2016 roku, ale jest już najszybciej rosnącą linią kosmetyków dla mężczyzn w Irlandii. – Wystartowaliśmy na polskim rynku dopiero 8 miesięcy temu. Jesteśmy bezpośrednio zwracającą się do mężczyzn marką. Chcemy uprościć proces zakupu produktów kosmetycznych, bo wiemy, że mężczyźni są pod tym względem nieskomplikowani i lubią ułatwiać sobie życie –twierdzi Michael Swift.

Irlandzki przedsiębiorca widzi Polskę jako szansę eksportową dla męskich kosmetyków. – Polski rynek jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju i chcemy to wykorzystać w eksporcie naszych produktów tłumaczy. Michael Swift uważa, że między polskimi i irlandzkimi konsumentami jest dużo podobieństw, ale nasz rynek w tej kategorii jest na poziomie rozwoju irlandzkiego sprzed kilku lat. – Jak pokazują dane, polski rynek męskich kosmetyków rośnie w tempie 12. proc. rocznie. Wciąż jednak konsument w Polsce jest około 3-4 lata za irlandzkim. Chcemy dotrzeć do polskich mężczyzn, którzy wydają na kosmetyki coraz więcej pieniędzy i przedstawić im nasze produkty – mówi.

Marka Frankman specjalizuje się w produktach do każdego typu męskich włosów. Hitem marki jest suchy szampon do włosów na bazie glinki, który dobrze trzyma fryzurę a innowacyjne, zdaniem założyciela, jest w nim to, że włosy świetnie wyglądają, dodaje im objętości i ma perfekcyjne matowe wykończenie. – Poza tym mamy kosmetyki dla mężczyzn uprawiających sporty i ćwiczących na siłowni – nasze szampony pomagają wchłaniać pot ze skóry – zachwala Michael Swift.

Gill Blake-Swift i Michael Swift, twórcy marki Frankman na Forum Branży Kosmetycznej 2019

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B poświęcona biznesowi kosmetycznemu, informująca o najważniejszych trendach na tym rynku, łącząca przemysł z handlem. Organizatorem Forum Branży Kosmetycznej jest Wydawnictwo Gospodarcze, wydawca magazynów B2B "Wiadomości Kosmetyczne" i "Wiadomości Handlowe" oraz portali wiadomoscikosmetyczne.pl i wiadomoscihandlowe.pl. 7. Edycja Forum odbyła się 3 października br. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony