REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

(YouTube.com)

Prezydent Andrzej Duda ingeruje w tarczę antykryzysową i zapowiada, że wzyscy samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorcy, których przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego 2020 r., będą zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez trzy miesiące.

REKLAMAForum Branży Kosmetycznej (belka w artykułach) 4-31.08.2020 r.

Dotychczas w pakiecie osłonowym dla przedsiębiorców przewidywano jedynie m.in. odsunięcie płatności ZUS czy rozłożenie składek na raty. Po sobotnim spotkaniu z premierem, ministrem rozwoju, prezesem ZUS i prezesem BGK, prezydent poinformował, że zastanawiano się nad postulatem przedsiębiorców dotyczącym zwolnienia z płacenia składek ZUS.

Po długiej dyskusji ustaliliśmy, że zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez trzy miesiące będą wszyscy samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego 2020 r. – poinformował prezydent.

– Dla wszystkich firm, które utrzymają miejsca pracy, państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia – potwierdził wcześniejsze zapowiedzi Andrzej Duda.

PAP

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony