REKLAMABanner Główny Actuo 1-7 grudnia

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Analizy

Prawo i finanse

 

22 października 2020, 16:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Procter and Gamble zwiększył sprzedaż we wszystkich działach firmy

Procter and Gamble zwiększył sprzedaż we wszystkich działach firmy (fot. FB P&G)

Koncern Procter & Gamble (P&G) odnotował wzrost sprzedaży o 9 proc. w I kwartale 2021 roku, napędzany większym zapotrzebowaniem na artykuły do pielęgnacji domu podczas pandemii, a także wyższym popytem w Ameryce Północnej, największym rynku firmy.

REKLAMAPharmena Belka w artykułach

Gigant produktów do higieny osobistej osiągnął przychody w wysokości 19,32 miliarda dolarów, w porównaniu z 18,38 miliardami dolarów oczekiwanymi przez analityków z Wall Street, podczas gdy zysk na akcję wyniósł 1,63 dolara, w porównaniu do przewidywanych 1,42 dolara.

Wszystkie pięć segmentów biznesowych odnotowało wzrost sprzedaży organicznej, dział produktów do pielęgnacji domu wzrósł o 30 proc., higiena osobista, obejmująca np. pasty do zębów, odnotowała dwucyfrowy wzrost, przy dużym zainteresowaniu konsumentów produktami zdrowotnymi.

Wprowadzenie na rynek nowych produktów Olay, a także mydła do rąk i środka odkażającego Safeguard wzmocniło branżę kosmetyczną, która wzrosła o 7 procent. Pielęgnacja skóry i ciała była napędzana innowacjami w Ameryce Północnej i Chinach.

Pomimo, że Gillette i Venus poinformowały o mniejszej sprzedaży produktów do golenia z powodu rzadszego golenia się mężczyzn podczas pandemii, sektor pielęgnacji urósł o 6 procent dzięki wzrostowi popytu na produkty do pielęgnacji i stylizacji.

Akcje firmy wzrosły o 2 procent po pojawieniu się tych informacji. Wzrost sprzedaży jest na tyle duży, że firma P&G podniosła swoje prognozy sprzedaży w roku fiskalnym 2021 do 3–4 procent, w porównaniu z poprzednią prognozą wynoszącą 1 do 3 procent.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony