Były piłkarz założył firmę kosmetyczną Vabun, która oferuje perfumy i żele pod prysznic dla mężczyzn oraz zapachy dla kobiet. Spółka zadebiutowała na giełdzie w 2018 roku. Start był udany, a w dwa dni po wejściu na giełdę firma zarobiła 7 milionów złotych. Niestety, Vabun ma kłopoty, tym razem z powodu pandemii koronawirusa, na co wskazują wyniki raportu finansowego firmy byłego sportowca, opublikowane  przez Superbiz.se.pl.

Kosmetyki marki Vabun Radosława Majdana

Kosmetyki marki Vabun Radosława Majdana (fot. FB Vabun)

Pandemia koronawirusa jest wyzwaniem dla spółki Radosława Majdana, która wskutek dotknięcia skutkami lockdownu i zamknięcia galerii handlowych zaczęła nawet sprzedawać maseczki chirurgiczne. Raporty finansowe Vabun pokazują, że zyski firmy są z roku na rok spadają. Obecnie sytuacja finansowa firmy jest trudna. 

"W tym niewątpliwie trudnym dla wszystkich, w tym dla biznesu okresie, chciałbym przedstawić Państwu, w imieniu Zarządu spółki Vabun S.A. z siedzibą w Lublinie, raport okresowy za III kwartał 2020 roku zawierający dane finansowe oraz opisujący najważniejsze zdarzenia, które miały miejsce w firmie w okresie objętym raportem" - napisał na wstępie raportu Radosław Majdan, prezes spółki Vabun.

"Obecna sytuacja nie oszczędza nikogo, ani ludzi, ani podmiotów gospodarczych. Niestety przeciągająca się pandemia COVID-19 wciąż negatywnie wpływa na funkcjonowanie Vabun S.A. utrudniając, czy niemal uniemożliwiając handel perfumami. W ramach naszej wiedzy i kompetencji staramy się, aby zniwelować skutki pandemii, jakich doświadcza Emitent, jednak bywa to zbyt trudne" - czytamy w raporcie.

Przychody netto ze sprzedaży w III kwartale 2020 r. wyniosły 59 622 zł. W tym samym okresie rok temu było to 330 956 zł, co świadczy o spadku na poziomie 81,98 proc. w ujęciu rok do roku. W ujęciu całej dotychczas minionej części 2020 r. przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi wyniosły 583.966,19 zł, co w stosunku do 1.392.391,80 zł za analogiczny okres 2019 r. również wskazuje na spadek, choć mniejszy, bo o 64,48 proc. rok do roku. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony