wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Większościowe udziały w Welli zostaną sprzedane firmie KKR

Większościowe udziały w Welli zostaną sprzedane firmie KKR (fot. FB Wella)

Według informacji opublikowanych przez Yahoo!, koncern Coty planuje sfinalizować sprzedaż z Well,ia firmie KKR do 30 listopada 2020 roku.

Jak przekazał portal Yahoo! Finance, Coty i firma KKR zmieniły i przeformułowały umowy transakcyjne, usuwając pewne warunki ukończenia transakcji.

Wella, która jest w portfolio Coty, obejmuje takie marki Wella, Clairol, OPI i ghd. Zgodnie z warunkami umowy, Coty zachowa w niej 40 proc. udziałów.

Coty ma otrzymać ze sprzedaży około 2,5 mld dolarów, po odliczeniu podatków i wydatków, co pomoże wzmocnić firmie jej strukturę kapitałową. Koncern zapowiedział, że wykorzysta 2 miliardy dolarów na spłatę swoich kredytów terminowych A i B.

Firma Coty ucierpiała podczas kryzysu koronawirusowego. Gigant kosmetyczny odnotował stratę w wysokości 3,8 miliarda dolarów w roku podatkowym zakończonym w czerwcu, związaną z zamknięciem wielu perfumerii i ograniczoną możliwością podróżowania na świecie. 

Po majowym wejściu inwestora finansowego KKR, mająca problemy grupa kosmetyczna rozpoczęła kompleksową restrukturyzację.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony