REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

24 lutego 2020, 21:34wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Targi Cosmoprof zostały przełożone na czerwiec z powodu koronawirusa, którego epidemia wybuchła w grudniu ub.r. w Chinach. Włochy są obecnie najbardziej dotkniętym wirusem krajem europejskim.

Targi Cosmoprof zostały przełożone na czerwiec z powodu koronawirusa, którego epidemia wybuchła w grudniu ub.r. w Chinach. Włochy są obecnie najbardziej dotkniętym wirusem krajem europejskim. (fot. fb cosmoprof)

Bologna Fiere Cosmoprof, organizator targów Cosmoprof Worldwide Bologna, oficjalnie ogłosił, że ​​edycja 2020 zostaje przełożona. Targi odbędą się w dniach 11-15 czerwca 2020 r.  Decyzja jest spowodowana szybkim rozprzestrzenianiem się koronowirusa we Włoszech i działaniami profilaktycznymi podejmowanymi przez włoski rząd.

REKLAMA

Bologna Fiere Cosmoprof, organizator największych targów kosmetycznych Cosmoprof Worldwide Bolonia, wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje o przełożeniu terminu tragów, które miały się rozpocząć 12 marca br.

Ostatnie wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa we Włoszech zmusiły nas w ostatnich godzinach do weryfikacji naszych stanowisk – powiedział Gianpiero Calzolari, prezes Bologna Fiere. – W porozumieniu z regionem Emilia Romagna i gminą Bolonia oceniliśmy sytuację, odroczenie wydarzenia jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, aby wesprzeć instytucje zaangażowane  w ochronę naszego zdrowia.

Decyzja o przełożeniu wydarzenia  jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania we wspieranie rozwoju branży kosmetycznej na całym świecie – stwierdził Enrico Zannini, dyrektor generalny Bologna Fiere Cosmoprof. - (…) Chciałbym podziękować naszym wystawcom i naszym partnerom za zrozumienie w świetle skomplikowanej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się w ostatnich dniach. Dzięki współpracy całego przemysłu kosmetycznego nasze czerwcowe wydarzenie będzie momentem ożywienia dla branży ”.

Decyzję organizatorów targów w pełni popiera Cosmetica Italia – krajowe stowarzyszenie firm kosmetycznych – zapewnił Renato Ancorotti, prezes Cosmetica Italia.

Organizatorzy targów zapewnili, że ich program nie ulegnie istotnym zmianom. W tegorocznej edycji Cosmoprof swój udział zaplanowało ponad 3 tys. wystawców. 

Dziś po godz. 15 włoskie władze poinformowały o siódmej osobie, która zmarła na skutek zarażenia wirusem, który ma swoje źródło w Chinach. Ponad 200 osób jest zarażonych. Włosi wprowadzili obostrzenia w 11 tzw. czerwonych strefach, czyli regionach gdzie wykryto ogniska koronawirusa. Zamieszkuje je ok. 50 tys. osób, które nie mogą opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Policja zablokowała drogi wyjazdowe z miast. W celach prewencyjnych włoski rząd odwołał imprezy masowe, skrócony został słynny karnawał w Wenecji, w części regionów zamknięto szkoły. Chociaż władze apelują o zachowanie spokoju, Włosi szturmują sklepy, wykupują żywność i wodę. W aptekach brakuje maseczek ochronnych i żeli antybakteryjnych. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony