REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Peter Harf, Prezes JAB Holdings

Peter Harf, Prezes JAB Holdings (fot.coty.com)

Dawny szef Coty, Peter Harf, pokazał swoje oddanie temu producentowi kosmetyków, zwiększając swój osobisty udział w biznesie. „Wkładam pieniądze tam, gdzie jest mój żołądek" - tak uzasadnił swoje zobowiązanie się do kupienia akcji firmy o wartości 150 milionów dolarów.

Prezes JAB Holdings, który pełnił funkcję prezesa Coty w latach 1993-2001, zainwestował dużą kwotę z własnych pieniędzy pokazując swoje zaangażowanie w tę firmę kosmetyczną. Niemiecki biznesmen kupił pokaźny pakiet akcji zamiennych o wartości 150 mln dolarów od firmy private equity KKR, aby wesprzeć producenta kosmetyków. - Wkładam pieniądze tam, gdzie jest mój żołądekWierzę w Coty i w Sue. Inwestuję własne pieniądze w tę firmę - przekazał w oświadczeniu dla firmy kosmetycznej.

Od lutego Harf posiadał 12,3 miliona akcji właściciela marki CoverGirl, co według Bloomberga było warte 59 milionów dolarów.  - Mamy szczęście, że mamy tak wspierających i zaangażowanych długoterminowych akcjonariuszy i nie możemy się doczekać naszego dalszego wzrostu we wszystkich głównych regionach, kategoriach i pozycjach cenowych - skomentowała to posunięcie firma Coty.

Coty ma za sobą kilka burzliwych lat, gdy sprzedaż koncernu była statyczna, a dodatkowe utrudnienia przyniosła pandemia COVID-19. Zmusiło to grupę do wyprzedania części udziałów, w tym działalności w zakresie profesjonalnych i detalicznych  produktów do włosów, jednostki Wella, której sprzedaż ma zostać zakończona pod koniec miesiąca.

Inwestycja Harfa podąża za niespodziewanymi obrotami Coty za pierwszy kwartał, w których pomogły jej znaczne inwestycje w platformy cyfrowe grupy byłej dyrektor wykonawczej L'Oréala i założycielki Orvedy, Sue Y Nabi

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony