REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

Innowacje

 

28 sierpnia 2020, 10:54wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruta-Zachem

Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruta-Zachem (fot. materiały prasowe )

Firma Boruta-Zachem, właściciel marek OnlyBio i OnlyEco, rozpoczęła negocjacje dotyczące przejęcia InventionBio, spółki prowadzącej badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie biotechnologii.

REKLAMA

InventionBio w procesie biorafinacji pozyskuje m.in. biosurfaktanty i lewan, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym.  Obecnie realizuje projekty o wartości ponad 130 mln zł, na które pozyskała prawie 90 mln zł dofinansowania z UE. Spółka pracuje też nad kolejnym projektami, które będą wsparte środkami unijnymi.

Obecnie Boruta Zachem ma 24 proc. udziałów InventionBio, ale planuje przejąć kontrolę nad biotechnologiczną spółką (co najmniej 60 proc. udziałów). Władze Boruty prowadzą obecnie negocjacje w sprawie warunków transakcji.

Działalność InventioBio jest niezmiernie istotna z punktu widzenia Onlybio.life., spółki stanowiąc jeden z filarów rozwoju Boruta-Zachem. Przejęcie kontroli nad InventionBio pozwoli na synergię w wielu obszarach działalności. Dodatkowo planujemy rozwijać segment biotechnologii przemysłowej, który będzie jednym z głównym obszarów wzrostu wartości całej grupy. Jednocześnie będziemy dążyć, aby cena akcji w emisji realizowanej na potrzeby transakcji była wyższa niż 0,82 zł – podkreślił Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruta-Zachem.

Boruta Zachem jest pierwszym w Polsce producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Działalność jest realizowana dzięki własnym laboratoriom oraz z wykorzystaniem nowoczesnych linii produkcyjnych. Produkty wytwarzane w ww. technologii sprzedawane są pod dwiema markami: OnlyBio – oferująca produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości. 

Jednocześnie firma jest producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony