REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Cosmoprof Bologna przygotowuje się do inauguracji edycji 2020 - na zdjęciu Gianpiero Calzolari, prezes Bologna Fiere, organizatora targów

Cosmoprof Bologna przygotowuje się do inauguracji edycji 2020 - na zdjęciu Gianpiero Calzolari, prezes Bologna Fiere, organizatora targów (mat.prasowe)

5 lutego odbyła się w Mediolanie konferencja prasowa Cosmoprof Worldwide Bologna 2020, wiodącego wydarzenia przemysłu kosmetycznego na świecie. Jak poinformował Gianpiero Calzolari, prezes BolognaFiere, jednego z  organizatorów targów, tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie wizja branży beauty w najbliższej dekadzie.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Dzięki współpracy agencji trendów i projektowych, stowarzyszeń i międzynarodowych mediów, Cosmoprof będzie gospodarzem seminariów i inicjatyw dostarczających sugestii i pomysłów na nadanie kształtu sektorowi urody w najbliższej dekadzie.

Nowości kolejnej edycji zostały zaprezentowane w obecności Gianpiero Calzolari, prezesa Bologna Fiere, Renato Ancorotti, prezesa Cosmetica Italia, Carlo Ferro, prezesa ITA - Włoskiej Agencji Handlu oraz Enrico Zannini, dyrektora generalnego BolognaFiere Cosmoprof SpA.

Cosmoprof Worldwide Bologna to jedne z najważniejszych targów branży kosmetycznej, które odbywają się już od 53 lat.

- Cosmoprof to kluczowe wydarzenie dla firm kosmetycznych na całym świecie: oferuje ono szczegółowy i referencyjny obraz przyszłej ewolucji sektora. Edycja 2020 sprowadzi do Bolonii ponad 3000 firm - ponad 70 proc. z zagranicy i ponad 265 000 uczestników. Te rekordowe wyniki to efekt współpracy z Cosmetica Italia, dzięki czemu Cosmoprof jest ambasadorem naszej produkcji we Włoszech ze wsparciem włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej oraz ITA - Włoskiej Agencji Handlu - powiedział Gianpiero Calzolari, prezes BolognaFiere.

Renato Ancorotti, prezes Cosmetica Italia podkreślił, że przemysł kosmetyczny jest kwitnącym sektorem dla włoskiej gospodarki - udało mu się pokonać nawet najbardziej skomplikowane scenariusze, zapewniając pozytywną i często acykliczną dynamikę.

 - Prognozy na koniec 2019 r. wskazują globalny obrót w wysokości 11,6 miliarda euro i wzrost o ponad 2 punkty procentowe w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksport przekracza 40 proc. tej wartości i potwierdza, jak bardzo produkty włoskich firm są doceniane za jakość, bezpieczeństwo i innowacyjność na całym świecie. Bilans handlowy wciąż rejestruje nowe rekordy z roku na rok, a w 2019 r. będzie oznaczać kolejne + 5,5 proc. przy wartości 2,9 miliarda, co plasuje nas w porównaniu z innymi sektorami, zaraz po sektorze mody i produkcji wina. Dzięki tym wynikom oraz partnerstwu z BolognaFiere i Cosmoprof patrzymy w przyszłość z optymizmem - oznajmił.

Carlo Ferro, prezes ITA poinformował, że w pierwszych dziesięciu miesiącach 2019 r. włoski eksport kosmetyków wzrósł o 4,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, osiągając wartość 4,2 miliarda euro. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony