Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/55702_odwrot-od-mleka-krowiego _1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

18 lipca 2019, 13:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Już jedna czwarta Brytyjczyków używa mleka roślinnego na bazie owsa, kokosa, migdałów czy innych składników pochodzenia roślinnego - podaje agencja badań rynkowych Mintel. Coraz mniejsze spożycie standardowego mleka krowiego to efekt rozwoju trendu wegańskiego w tym kraju.

REKLAMAChantal belka w artykułach Perły 15-22.09.2020
Już jedna czwarta Brytyjczyków używa mleka roślinnego

Już jedna czwarta Brytyjczyków używa mleka roślinnego (fot. Adobe)

Od migdałów przez owies i kokos po groszek - alternatywne produkty na bazie roślin budzą duże zainteresowanie w UK - pokazują najnowsze badania Mintela. Prawie jedna czwarta Brytyjczyków spożywała alternatywne produkty mleczne na bazie roślin w ostatnich trzech miesiącach w porównaniu do 19 proc. w 2018 roku.

Wzrost alternatywnych produktów mlecznych jest w dużej mierze napędzany przez nowszych uczestników kategorii, takich jak owies (którego sprzedaż  wzrosła o 71 proc. od 2017 roku), kokos (wzrost o 16 proc. w latach 2017-18) i migdały (wzrost o 10 proc. w latach 2017-18),  bo wszystkie z nich są bardziej widoczne i dostępne na sklepowych półkach w 2018 roku.

Używanie mleka opartego na roślinach wciąż zyskuje w UK na popularności, ale według badań Mintela stanowi ono zaledwie 4 proc. sprzedaży ilościowej i 8 proc. wartości sprzedaży mleka białego w 2018 roku. 

Ponadto wykorzystanie roślinnych alternatyw mleka w gotowaniu i gorących napojach jest nadal ograniczone. Tylko 25 proc. alternatywnych produktów mlecznych na bazie roślin jest używanych przez konsumentów do gotowania, w porównaniu do 42 proc. w przypadku użytkowników mleka krowiego. 

Różnica jest jeszcze większa w przypadku gorących napojów, gdzie tylko 42 proc. alternatywnych produktów mlecznych na bazie roślin konsumenci używają w gorących napojach, w porównaniu do 82 proc. w przypadku użytkowników mleka krowiego. Jednak jedna piąta (21 proc.) Brytyjczyków uważa, że mleko orzechowe nadaje napojom więcej smaku niż mleko krowie.

- Wzrost w tym segmencie stanowi część znacznie szerszego ruchu opartego na roślinach i napędzanego przez obawy konsumentów dotyczące zdrowia, etyki i środowiska. To także efekt zamiłowania do różnorodności w diecie - komentuje Emma Clifford, associate director w UK Food and Drink.

- Przechodzenie w stronę droższych alternatyw mleka opartych na roślinach będzie kontynuowane i przyczyni się do ogólnej wartości dodanej na rynku. Zainteresowanie konsumentów radami dotyczącymi tego, jak te roślinne alternatywy można inaczej wykorzystywać, wskazuje na ich znaczny potencjał wśród obecnych użytkowników i przyszłych konsumentów – dodaje Emma Clifford.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony