KONSUMENT i TRENDY

 

8 września 2020, 15:1783 proc. konsumentów uważa, że produkty antybakteryjne są bezpieczne dla skóry

83 proc. konsumentów uważa, że produkty antybakteryjne są bezpieczne dla skóry (fot. adobe stock)

Zdecydowana większość użytkowników produktów antybakteryjnych uważa, że są one bezpieczne dla skóry dorosłych i dzieci – wynika z badania przeprowadzonego na platformie konsumenckiej Testmetoo.com.

Aż 96 proc. konsumentów w ciągu ostatnich 3-5 miesięcy kupiło produkty o działaniu antybakteryjnym. To efekt pandemii koronawirusa i zaleceń profilaktycznych, które mają chronić przed jego rozprzestrzenianiem się. Tyle samo konsumentów jest przekonanych o skuteczności produktów antybakteryjnych. Uważają, że zabijają one wirusy i bakterie. Zgadza się z tym stwierdzeniem blisko 60 proc. konsumentów, a ponad 37 proc. zdecydowanie się zgadza. Ponad 84 proc. uczestników badania jest świadomych, że produkty antybakteryjne silnie działają, a blisko 86 proc. wie, że zawierają dużą ilość alkoholu.

Badanie „Opinie konsumentów na temat produktów antybakteryjnych”, 06-16.07.2020, n=5441, TestMeToo.com

Czy konsumenci stosując antybakteryjne preparaty, których działanie z założenia ma być silne, uważają je za bezpieczne dla skóry? Respondenci biorący udział w badaniu Testmetoo.com w przeważającej większości stwierdzają, że tak – są one bezpieczne. Tak uważa ponad 83 proc. konsumentów. Niewiele mniej, bo ponad 79 proc. jest także przekonanych, że są to produkty bezpieczne dla dzieci. Jednak ponad 21 proc. nie zgadza się z tym stwierdzeniem, a blisko 32 proc. uważa, że produkty antybakteryjne nie są bezpieczne dla dzieci.

Badanie „Opinie konsumentów na temat produktów antybakteryjnych”, 06-16.07.2020, n=5441, TestMeToo.com

Prawie 35 proc. respondentów sądzi, że produkty antybakteryjne zawierają niebezpieczne składniki, a aż ponad 80 proc. twierdzi, że mogą podrażniać skórę. Ponad 56 proc. sądzi, że tego rodzaju preparaty mogą niszczyć powierzchnie i tkaniny.

Alkohol znajdujący się w składzie produktów antybakteryjnych jest kluczowy dla skuteczności ich działania. Jednak powoduje, że przy częstym stosowaniu przesuszają one skórę. Konsumenci chcieliby produktu idealnego – takiego, który zabija wirusy i bakterie a zarazem pielęgnuje skórę. Ponad 95 proc. uczestników badania Testmetoo.com uważa, że produkty antybakteryjne powinny mieć działanie pielęgnacyjne.

Badanie „Opinie konsumentów na temat produktów antybakteryjnych”, 06-16.07.2020, n=5441, TestMeToo.com

Badanie „Opinie konsumentów na temat produktów antybakteryjnych” przeprowadzono w dniach 06-16.07.2020 na portalu konsumenckim TestMeToo.com na próbie 5 441 respondentów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony