REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

25 lipca 2019, 15:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wiek, w którym ludzie mogą korzystać z solarium powinien zostać zwiększony z 18 do 21 lat - uważają brytyjscy dermatolodzy

Wiek, w którym ludzie mogą korzystać z solarium powinien zostać zwiększony z 18 do 21 lat - uważają brytyjscy dermatolodzy (fot. Adobe)

Nowa ankieta przeprowadzona przez British Skin Foundation wykazała, że ​​77 proc. dermatologów jest zdania, że powinien istnieć całkowity zakaz używania solariów w Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Według sondażu British Skin Foundation prawie 80 proc. specjalistów od pielęgnacji skóry jest zgodnych, że praktyka ta powinna być zakazana, zaś 94 proc. lekarzy dermatologów zgadza się, że solaria są przyczyną zachorowań na raka skóry w Wielkiej Brytanii.

Z tego samego badania wynika, że 94 proc. dermatologów zgadza się, że nieuregulowane solaria przyczyniają się do zachorowań na raka skóry w Wielkiej Brytanii, 91 proc. dermatologów uważa, że solaria przyczyniają się w znacznym stopniu do częstości występowania raka skóry w Wielkiej Brytanii, a wiek, w którym dozwolone jest korzystanie z łóżek opalających, powinien zostać zwiększony z 18 do 21 lat. Ponadto 94 proc. dermatologów zgadza się, że powinno być bardziej rygorystyczne egzekwowanie ograniczeń wiekowych w solariach w Wielkiej Brytanii.

- Wydaje się, że opinie dermatologów potwierdzają badania wskazujące na możliwość wystąpienia raka skóry, w tym czerniaka, u osób, które również korzystały z solariów. Wiemy, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczna opalenizna z promieni UV, dlatego British Skin Foundation, podobnie jak inne organizacje ochrony zdrowia, nie zaleca korzystania z leżaków  - skomentowała rzeczniczka British Skin Foundation Lisa Bickerstaffe.

Większość nowotworów skóry można wyleczyć, jeśli zostaną wcześnie wykryte, dlatego ważne jest regularne sprawdzanie skóry pod kątem zmian, zwłaszcza w takich miejscach, jak skóra głowy, uszy i plecy. Dermatolodzy zalecają wizytę u lekarza rodzinnego lub dermatologa od razu, jeśli zauważymy znamiona lub fragmenty skóry, które zmieniają kształt i kolor, rosną, powstaje na nich stan zapalny, krwawienie, strupy czy zaczerwienienia na brzegach, szczególnie te swędzące.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony