REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

KONSUMENT i TRENDY

 

4 listopada 2019, 11:37wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Brytyjczycy wydają na makijaż z okazji Halloween miliony funtów

Brytyjczycy wydają na makijaż z okazji Halloween miliony funtów (fot. Adobe)

Sprzedaż kosmetyków na Halloween w Wielkiej Brytanii wzrosła o 36,5 procent w latach 2017-2018 - wynika z brytyjskiego raportu Business Matters.

REKLAMA

- Sprzedaż kosmetyków w tym czasie w ubiegłym roku została wyceniona na 86 milionów funtów, w porównaniu do 63 milionów funtów w poprzednim roku i wzrost tego trendu będzie trwał w 2019 roku dzięki rosnącej popularności Halloween - podaje Business Matters.

Kilka marek zadebiutowało na Halloween, a nawet oferowało dedykowane mu produkty - Dior z LVMH opublikował cały look z modelką Bellą Hadid na swoim Instagramie z pomadką Rouge Dior w kolorze krwistej czerwieni.

Ten wzrost kosmetyki kolorowe zawdzięczają wpływowi influencerów z mediów społecznościowych, którzy pomogli zamienić Halloween w ogólnokrajową fiestę w Wielkiej Brytanii.

- To, co kiedyś było świętem w Wielkiej Brytanii i najwyżej wymagało pomalowania twarzy i fantazyjnych strojów, przekształciło się w okazję do wydawania ogromnych pieniędzy dla Brytyjczyków - skomentował Matt Davies, założyciel Cosmetify dla Business Matters. - Widzieliśmy znaczną liczbę wyszukiwań makijażu na Halloween i inspiracji, a także marek takich jak Urban Decay i MAC Cosmetics wprowadzających na rynek własne produkty Halloween z limitowanej edycji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony