REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

KONSUMENT i TRENDY

 

28 kwietnia 2021, 10:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kobiety chcą być szerzej reprezentowane w reklamach produktów kosmetycznych

Kobiety chcą być szerzej reprezentowane w reklamach produktów kosmetycznych (fot. Adobe)

Badanie wykazało, że kobiety w wieku 50+ czują się niedostatecznie reprezentowane, jeśli chodzi o marki wellness i kosmetyczne. Bez względu na wiek, kobiety wyrażały chęć oglądania reklam z osobami w różnym wieku.

AARP opublikowało ankietę dotyczącą kobiet w 2021 r. "Refleksje na temat urody, wieku i mediów". Badanie przeprowadzono na 4851 kobietach w USA w wieku powyżej 18 lat.

Wynika z niej, że kobiety chcą rozwiązań rynkowych, które odpowiadają ich unikalnym doświadczeniom, potrzebom i wartościom. W szczególności chcą większej gamy produktów na okres okołomenopauzalny i menopauzę, a także większej liczby kosmetyków dostosowanych do osób o różnym odcieniu skóry i typie włosów.

Stres związany z pandemią koronawirusa wśród kobiet przywrócił nacisk na zdrowie wewnętrzne, dobre samopoczucie i troskę o siebie, zwłaszcza wśród kobiet latynoskich i czarnoskórych.

Z badania wynika, że ​​63 proc. Latynosek i czarnoskórych kobiet bardziej koncentruje się na zdrowiu niż na wyglądzie. Może to być spowodowane tym, że 63 proc. Latynosek i 49 proc. czarnoskórych kobiet miało problemy ze snem od czasu pandemii a 29 proc. Latynosek i 19 proc. czarnoskórych kobiet doświadczyło utraty lub przerzedzenia włosów.

To właśnie te grupy demograficzne straciły w największym stopniu miejsca pracy i ucierpiały z powodu kryzysów zdrowotnych w wyniku pandemii.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony