KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

19 lutego 2019, 16:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Minimalizm kosmetyczny to poszukiwanie naturalności, czystości i prostoty

Minimalizm kosmetyczny to poszukiwanie naturalności, czystości i prostoty (fot. Adobe)

Coraz więcej konsumentów domaga się od branży kosmetycznej produktów etycznych, które są dobre dla ich skóry i dla natury. Minimalizm kosmetyczny ma wiele aspektów, wiele trendów pochodzi z drugiej strony globu – oto najważniejsze z nich.

Jesteśmy świadkami utraty zaufania do firm kosmetycznych. Ten klimat nieufności prowadzi zatem do pojawienia się małych niezależnych marek, które opierają całą swoją koncepcję na przejrzystości i chętnie pokazują swoje procesy produkcyjne. Ze względu na technologię dostęp do informacji na temat kosmetyków jest prawie nieograniczony. Konsument jest coraz bardziej świadomy i rozszyfrowuje to, co kupuje, potrzebuje dowodu i autentyczności. Chce mieć pewność, że produkty, których używa są dobre dla niego, zdrowia i środowiska.

CZYSTY SMAK

Ten trend jest odpowiedzią na pragnienie zdrowszych formuł. Znajduje swoje źródło w pojawianiu się aplikacji do dekodowania składu kosmetyków. Coraz więcej marek pozycjonuje się jako superzdrowe i z czystym składem. 
Jednak "czyste piękno" wciąż nie jest łatwe do zrozumienia dla marek ze względu na złożony proces znajdowania naturalnych odpowiedników. W ramach tego trendu pojawia się też fala "kojących" produktów, zwłaszcza w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. Istnieje również silny trend powrotu probiotyków i zabiegów, które mogą przywrócić równowagę pH skóry.
 

ZDROWY GLAM

Naturalność staje się bardziej wyrafinowana i bardziej seksowna. Wiele niszowych marek uruchamia i oferuje naturalne alternatywy, które podążają za trendami. Nie ma mowy o ograniczaniu makijażu do odcieni "nude". Kolory są jasne i wyraziste. Marki inspirują się modą i pokazują, że nie rywalizują z konwencjonalnymi markami beauty. Inspiracją dla branży kosmetycznej jest sektor mody, który jest prawdziwym orędownikiem trendów i kolorów. Potrzebna jest jednak duża dawka intuicji, aby wyczuć stronę, w którą warto podążać.
 

ŚWIADOME PIĘKNO

Planeta ma duże kłopoty, a konsumenci oczekują, że marki kosmetyczne będą szanować ekosystem. Na topie jest ochrona zwierząt, ochrona oceanów, pozyskiwanie zasobów naturalnych lub zaangażowanie solidarnościowe. Te trendy są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej, ale zdominowały też Europę.

Konsumenci są coraz bardziej wymagający, oczekują od branży przejrzystości, co według ekspertów stanowi prawdziwą trudność, "ponieważ wiąże się z ujawnieniem wszystkich twoich kart i narażeniem się na konkurencję".
Są również bardzo ostrożni w odniesieniu do składu produktów i nie chcą rezygnować z przyjemności użytkowania.

W związku z tymi licznymi wymaganiami konsumentów, branża beauty stoi przed wielkimi wyzwaniami, ale ograniczenia te mogą być dla niej motywujące i spełnić rolę napędu innowacji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony