REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

17 maja 2023, 16:34wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Czarny lakier do paznokci króluje w aplikacji YouCam, jak donosi raport właściciela oprogramowania.

Czarny lakier do paznokci króluje w aplikacji YouCam, jak donosi raport właściciela oprogramowania. (Laura Chouette via Unsplash)

Na całym świecie i na wielu rynkach neutralne kolory paznokci stały się najbardziej popularnymi odcieniami, z czarnym lakierem do paznokci zajmującym pierwsze miejsce, jak twierdzi niedawny raport firmy Perfect Corp., globalnego dostawcy rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI) i rozszerzonej rzeczywistości (AR) w dziedzinie urody i mody.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Popularność lakierów do paznokci gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, a światowy rynek kosmetyków do paznokci ma wzrosnąć o około 8 proc. w ciągu następnej dekady, zgodnie z badaniami Transparency Market Research. Ponieważ konsumenci traktują pielęgnację i kolor swoich paznokci jako kluczowy aspekt swoich zabiegów pielęgnacyjnych, firma Perfect Corp. próbowała zidentyfikować pojawiające się trendy w kolorach i teksturach paznokci, korzystając z danych pochodzących z aplikacji YouCam Nails. Aplikacja zawiera tysiące filtrów zasilanych AR, które pozwalają użytkownikom wirtualnie wypróbować kolor paznokci i efekty zdobienia paznokci w czasie rzeczywistym. Według Perfect Corp., aplikacja YouCam Nails kumuluje ponad 7 milionów wirtualnych przymiarek kolorów paznokci rocznie.

Według firmy Perfect Corp. na całym świecie i na wielu rynkach neutralne kolory paznokci stały się najpopularniejszymi i najczęściej przymierzanymi odcieniami. Co więcej, dane firmy ujawniły trend w kierunku ostrzejszych neutralnych tonów, z czarnym lakierem do paznokci zajmującym pierwsze miejsce jako najczęściej wypróbowany odcień na całym świecie. Ten odważny i wszechstronny odcień zaczął zyskiwać na popularności w ciągu ostatniego roku, gdy celebrytki pojawiały się na rozdaniach nagród i na czerwonych dywanach, nosząc ten uderzający kolor paznokci, zarówno z błyszczącymi, jak i matowymi wykończeniami.

W danych regionalnych dotyczących Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Brazylii, Francji, Japonii, Chin i Meksyku potwierdzono również, że czarny lakier do paznokci i jasne, neutralne odcienie są najpopularniejszymi kolorami paznokci.

Pełny raport Global Beauty Trends jest dostępny do pobrania tutaj.

Czytaj także: Wegańskie lakiery do paznokci - trend czy nowy standard?

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony