KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

5 marca 2019, 14:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Składniki spożywcze są coraz częściej obecne w kosmetykach

Składniki spożywcze są coraz częściej obecne w kosmetykach (fot. adobe stock)

Według producentów rośnie zapotrzebowanie na składniki owocowe w kosmetykach. Wykorzystanie ich w nowych produktach do higieny osobistej wzrosło aż o 10,7 proc.

Konsumenci stają się coraz bardziej skoncentrowani na zdrowiu, które ich zdaniem w największym stopniu decyduje o urodzie. Dlatego przewiduje się, że składniki żywnościowe w kosmetykach staną się coraz bardziej dominującym trendem. 

Wśród nich szczególną rolę pełnią składniki owocowe stosowane w produktach do pielęgnacji ciała. Według danych producenta chemicznego Cornelius, ich udział wzrósł ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat, zwiększając się z 5 proc. w 2013 roku do 10,7 proc. w 2017 roku.

Kelly Shenton, business care business manager w firmie Cornelius, powiedziała, że marki szukają produktów, które są atrakcyjne dla konsumentów skupionych na zdrowiu.

Dlatego jej zdaniem pielęgnacja i jedzenie będą ze sobą coraz silniej powiązane. To sprawia, że ​​jest to nowy i ważny trend, który producenci powinni wziąć pod uwagę.

Firmy szybko za nim podążają wprowadzając na rynek wiele nowych owocowych produktów w ostatnich latach, w tym takie, które wykorzystują odpady owocowe np. skórkę z granatów, pestki dyni i skórę jabłka.

Ten trend używania odpadów spożywczych do tworzenia produktów do pielęgnacji wpisuje się idealnie w filozofię dążenia do zero waste marek z sektora beauty.

Są też inne metody wykorzystania owoców w kosmetyce - 100% Pure, marka kosmetyków naturalnych i organicznych z amerykańskiej Doliny Krzemowej, używa barwników owocowych do barwienia produktów do makijażu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony