REKLAMAStrategia zielona webinar (BGłówny)
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/67869_ponad-polowa amerykanow-rzadko-lub-nigdy-_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

KONSUMENT i TRENDY

 

9 czerwca 2021, 09:53Wystawianie na słońce jest korzystne dla zdrowia i powoduje wiele pozytywnych zmian w ludzkim ciele, ale nadmierna ekspozycja, szczególnie bez żadnej ochrony, może być bardzo niebezpieczna. Jednak według niedawnej ankiety 56 proc. Amerykanów rzadko lub nigdy nie nakłada filtrów przeciwsłonecznych - podaje Premium Beauty News.

Ponad połowa Amerykanów nie używa filtrów lub robi to rzadko wystawiając się na słońce

Ponad połowa Amerykanów nie używa filtrów lub robi to rzadko wystawiając się na słońce (fot. Shutterstock)

Eksperci od ponad dekady namawiają ludzi do używania odzieży, nakryć głowy i kremów przeciwsłonecznych podczas przebywania na słońcu jako najlepszego sposobu na zapewnienie optymalnej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV), które znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

Jednak pomimo wysiłków na rzecz informowania ludzi o zagrożeniach dla zdrowia związanych z nadmierną ekspozycją na słońce i udowodnioną skutecznością filtrów przeciwsłonecznych w zapobieganiu uszkodzeniom skóry, liczba przypadków raka skóry rośnie w USA.

W ciągu ostatniej dekady (2011 - 2021) roczny wskaźnik nowo zdiagnozowanych przypadków czerniaka wzrósł o 44 proc. i oczekuje się, że 1 na 5 Amerykanów zachoruje na raka skóry w wieku 70 lat - poinformował The Derm Review, kompleksowe internetowe źródło informacji o produktach do pielęgnacji skóry i składnikach kosmetycznych.

Aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje i sprawdzić, ile osób stosuje się do zaleceń lekarzy i regularnie nosi kremy z filtrem przeciwsłonecznym, The Derm Review przeprowadził ankietę wśród 1000 Amerykanów.

Wykazała ona, że ​​aż 56 proc. respondentów rzadko lub nigdy nie używa filtrów przeciwsłonecznych, 35 proc. stwierdziło, że nigdy nie używa kremu z filtrem, a 21 proc. twierdzi, że nakłada go raz lub dwa razy w roku lub rzadziej. Tylko 19 proc. korzysta z filtrów na co dzień.

Według The Derm Review, to może częściowo wyjaśniać, dlaczego rak skóry wzrósł o 300 proc. w ciągu ostatnich dwóch dekad. „Rak skóry u Amerykanów jest pięciokrotnie częściej spotykany niż rak piersi i prostaty, a promieniowanie ultrafioletowe jest odpowiedzialne za 86 proc. przypadków czerniaka” – wyjaśnia publikacja.

Tymczasem związek między ekspozycją na promieniowanie UV a rakiem skóry jest dobrze udokumentowany -  ekspozycja na słońce bez ochrony jest związana z 90 proc. nieczerniakowych nowotworów skóry i 65 proc. czerniaków (jeden z najgroźniejszych rodzajów raka skóry).

Ochrona przeciwsłoneczna i płeć

Ponadto badanie wykazało, że kobiety mają tendencję do używania kremów przeciwsłonecznych częściej niż mężczyźni, przy czym 26 proc. kobiet twierdzi, że korzysta z nich na co dzień, w porównaniu do zaledwie 11 proc. mężczyzn. Spośród respondentów, którzy twierdzą, że nigdy lub rzadko używają kremów z filtrem, 62 proc. stanowili mężczyźni, a 50 proc, kobiety. Tę samą rozbieżność między zachowaniem mężczyzn i kobiet stwierdzono niedawno we Francji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony