REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/65990_swiateczne-wydatki-w-czasach pandemii-kto_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

15 września 2020, 09:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Amazon jest głównym źródłem inspiracji konsumentów pod kątem prezentów. Okazuje się jednak, że gigant handlu detalicznego ma konkurencję ze strony mediów społecznościowych - np. Instagram ma duży wpływ na pomysły na prezenty wśród konsumentów pokolenia Z. Jednak to Facebook pozostaje najbardziej wpływowym medium pod tym względem (20 proc. wskazań), Instagram jest na drugim miejscu z wynikiem 19 proc. a Pinterest (11 proc.) na trzecim.

REKLAMA
Czy w czasie pandemii konsumenci będą ciąć wydatki na święta? Na pewno zwrócą uwagę na stosunek ceny do jakości

Czy w czasie pandemii konsumenci będą ciąć wydatki na święta? Na pewno zwrócą uwagę na stosunek ceny do jakości (fot. Adobe)

Na Wyspach wystartował sezon zakupów przedświątecznych. Badanie przeprowadzone przez Bazaarvoice wykazało, że ponad 40 proc. konsumentów przyznało, że pandemia koronawirusa miała wpływ na ich wydatki. Prawie 60 proc. Brytyjczyków stwierdziło też, że teraz bardziej polega na zakupach online niż przed pandemią.

Ponad 40 proc. konsumentów w UK przyznało, że pandemia wpłynęła na ich zwyczaje związane z wydawaniem pieniędzy. Nowe badanie wykazało, że brytyjscy konsumenci będą traktować priorytetowo stosunek ceny do wartości podczas zakupów świątecznych.

Wśród 5000 badanych konsumentów na całym świecie, Brytyjczycy byli bardziej nastawieni na szczegóły, jeśli chodzi o rekomendacje produktów i opinie. W porównaniu z innymi europejskimi klientami, 7 proc. Brytyjczyków stwierdziło, że preferuje szczegółowy charakter recenzji produktu niż samodzielną ocenę produktu.

Wyniki badania pokazały też, że Amazon jest najbardziej istotnym miejscem zakupów dla konsumentów, przy czym prawie dwie trzecie Brytyjczyków używa go jako inspiracji prezentów, a trzy czwarte planuje zakupy na tej platformie.

- Amazon zyskał na znaczeniu podczas pandemii, ponieważ coraz więcej osób zaczęło robić zakupy online - tłumaczy Suzin Wold, wiceprezes ds. marketingu firmy Bazaarvoice. - Jego skala daje przewagę prawie nie do pobicia, ale marki i detaliści mogą wygrać jeśli chodzi o dostarczanie klientom fantastycznych doświadczeń i innej wartości. Młodsze pokolenia identyfikują się z markami bardziej osobiście i emocjonalnie niż starsze pokolenia i korzystają z mediów społecznościowych na każdym etapie cyklu zakupowego - dodaje Wold.

- Słuchanie i nawiązywanie kontaktu z konsumentami na platformach społecznościowych na wczesnych etapach odkrywania produktu poprzez opowiadanie historii, wizualizacje i autentyczne osoby mające wpływ na życie stworzy zaangażowanie. Media społecznościowe powinny być wykorzystywane do tworzenia bardziej unikalnych doświadczeń zakupowych dla marek i detalistów, aby odróżnić się od Amazona - sugeruje ekspertka.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony