REKLAMAPerły WK 2020 - Baner Główny (05-29.02.2020)

KONSUMENT i TRENDY

 

10 maja 2019, 12:56wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Coraz więcej kobiet korzysta z suchych szamponów. Ten trend może jednak zaszkodzić włosom

Coraz więcej kobiet korzysta z suchych szamponów. Ten trend może jednak zaszkodzić włosom (fot. Adobe)

Rośnie rynek pielęgnacji włosów, ale napędzają go konsumenci, którzy są zajęci, prowadzą intensywny styl życia i zainteresowani zmniejszeniem zużycia wody decydują się nosić nieumyte włosy korzystając z suchych szamponów.

REKLAMA

Tłuste, brudne, nieumyte włosy – to nie są terminy, które pasują do zorientowanego na piękno środowiska kosmetycznego.  A jednak coraz więcej marek prowadzi kampanię na rzecz dumnego noszenia przez klientów swoich zaniedbanych włosów i odpuszczania użycia szamponu z powodu braku czasu, trybu życia i troski o środowisko w zamian proponując tzw. suche szampony.

Podczas gdy sam produkt, suchy szampon, nie jest niczym nowym - w Azji jego wersja istnieje od XV wieku - dzięki stosunkowo niedawnemu wynalezieniu aerozolu, produkt po raz pierwszy trafił na rynek komercyjny w 1940 roku, aby pomóc gospodyniom domowym w utrzymaniu estetycznej fryzury.

Dzisiejszy konsument wciąż udowadnia wygodę stosowania tego produktu. Jego używanie stało się rodzajem trendu. Zamiast regularnego i częstego mycia włosów w domu, coraz więcej z nich używa suchego szamponu, aby przetrwać napięty tydzień w pracy. To świetna opcja w sytuacjach, gdy włosy wymagają szybkiej naprawy – na przykład przemieszczając się między siłownią a miejscem pracy lub przyjmując zaproszenie na wyjście w ostatniej chwili. 

Suchy szampon jest najbardziej skuteczny, gdy jest używany sporadycznie. Nie powinno się go używać do zastępowania szamponu przez cały czas - nadal potrzebujesz tradycyjnych środków myjących – tłumaczy Michael Anthony, amerykański stylista fryzur i edukator na swoim blogu.

Michael Anthony tłumaczy, że szampony zapobiegają wypadaniu włosów.

Suchy szampon może wchłaniać nadmiar olejków we włosach, aby wyglądały czysto i świeżo, ale nie usuwa brudu ani bakterii. Z czasem zasłania brud gromadzący się na skórze głowy. Jedną z głównych przyczyn przerzedzania włosów jest gromadzenie się dihydrotestosteronu (DHT). Gdy DHT gromadzi się w mieszku włosowym, zapobiega wzrostowi nowych włosów. Regularne oczyszczanie skóry głowy jest konieczne, aby uniknąć lub spowolnić wypadanie włosów spowodowane przez DHT - pisze ekspert.

W jego opinii codzienne mycie szamponem nie jest konieczne, ale regularne mycie włosów - nawet co dwa lub trzy dni - przyniesie więcej korzyści niż niemycie ich w ogóle. Bo to czysta, zdrowa skóra głowy jest kluczem do świetnych włosów. Jeśli konsumenci poświęcą trochę czasu na krótki masaż głowy, to mycie szamponem poza uczuciem czystości, zapewni zdrowe, sprężyste włosy, które błyszczą i poruszają się.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony