REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

KONSUMENT i TRENDY

 

3 stycznia 2020, 13:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sposób, w jaki konsumenci wybierają produkty, kupują je i korzystają z nich na co dzień, ulegnie znacznej zmianie w związku z postępem w oprogramowaniu, sprzęcie, aplikacjach i rzeczywistości rozszerzonej (AR)

Sposób, w jaki konsumenci wybierają produkty, kupują je i korzystają z nich na co dzień, ulegnie znacznej zmianie w związku z postępem w oprogramowaniu, sprzęcie, aplikacjach i rzeczywistości rozszerzonej (AR) (fot. Adobe)

Sposób, w jaki konsumenci wybierają produkty, kupują je i korzystają z nich na co dzień, ulegnie znacznej zmianie w związku z postępem w oprogramowaniu, sprzęcie, aplikacjach i rzeczywistości rozszerzonej. W handlu detalicznym VR i AR w połączeniu ze śledzeniem danych i ruchu będą wykorzystywane w celu poprawy jakości obsługi klienta i interakcji z produktem - wynika z raportu Global Beauty and Personal Care Trends 2030 firmy Mintel.

REKLAMA

Kolejna dekada będzie znacząca dla sektora piękna i higieny osobistej, ponieważ czwarta rewolucja przemysłowa stanie się głównym nurtem, zachowania konsumentów zmienią się znacznie, a dane demograficzne staną się coraz bardziej zadziwiające.

Marki wykorzystają dane biometryczne do oceny preferencji konsumentów i dostarczą cennej personalizacji, podczas gdy neuromarketing zapewni markom więcej sposobów pomiaru potencjalnego sukcesu, zanim produkt lub kampania trafi na rynek - od wykrywania zmian w stanach emocjonalnych po uchwycenie nieświadomych aspektów podejmowania decyzji przez konsumenta. Aby pomóc markom przygotować się na nadchodzące zmiany i skorzystać z nich, analitycy Mintel ds. urody i higieny osobistej zidentyfikowali najważniejsze wyzwania zbliżającej się dekady w przemyśle kosmetycznym.

Budowanie zaufania

- Wraz z pojawieniem się nowej technologii i nowych sposobów gromadzenia informacji, stworzy to możliwości ciekawych wydarzeń, na przykład dane dotyczące przestrzeni kosmicznej mogą odegrać kluczową rolę w tworzeniu odpowiedniego produktu dla właściwej osoby - mówi portalowi Cosmetics Business Sarah Jindal, starszy globalny analityk ds. urody i higieny osobistej w Mintel.

Zaufanie stanie się kluczowe, nie tylko ze względu na udostępniane informacje, ale także w odpowiedzi na taktyki marketingowe stosowane przez marki. Ludzie będą polegać na własnym instynkcie i będą bardziej niż kiedykolwiek wcześniej dobrze poinformowani przy wyborze produktów ze względu na przeprowadzane przez nich badania.

Przejrzystość marki i unikanie nieporozumień wokół każdego aspektu jej działalności i produktów, wraz z odpowiedzialną misją ekologiczną, staną się decydujące, co przyczyni się do dalszego rozwoju trendu „czystego piękna”.

Jednak konsumenci, którzy chcą produktów ekologicznych i wytwarzanych w sposób zrównoważony, przyjmą składniki wyhodowane w laboratorium, a ich komfort związany z biotechnologią wzrośnie. Przykładem jest firma zajmująca się hodowlą nasion Equinom, która wykorzystuje sekwencjonowanie DNA i niestandardowe algorytmy w celu poprawy jedzenia i tworzenia lepiej funkcjonujących nasion.

W wyniku tych zmian i wielu innych, relacja między marką a konsumentem zmieni się nieodwołalnie do 2030 r., kiedy to konsument podyktuje, czego chce od firm kosmetycznych i w jaki sposób chce to otrzymać.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony