REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

STREFA URODY

Makijaż

 

22 lutego 2011, 19:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Bez wątpienia oczy są zwierciadłem duszy i potrzebują szczególnej oprawy… Każda kobieta marzy o oczach proporcjonalnych w idealnym kształcie migdała. Jednak o takie trudno, tak samo jak o idealnie proporcjonalną twarz. Makijaż to iluzja kolorystyczna, która wykorzystuje właściwości barw i daje nam możliwości optycznego korygowania kształtu oczu. Oczy z opadającym kącikiem zewnętrznym musimy „otworzyć”. Oczy z opadającą powieką wymagają stworzenia iluzji głębi i zarysowania załamania powieki, którego w tym wypadku brak. Zdarzają się oczy wypukłe, które trzeba pomniejszyć ciemnymi barwami.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022


lekcja 4

 

OPTYCZNE ODDALANIE I PRZYBLIŻANIE KĄCIKÓW OCZU
Ten zabieg polega na wykorzystaniu jasnych barw, które mają właściwości powiększające i uwypuklające oraz ciemnych barw, które zdecydowanie przyczyniają się do pomniejszania i tworzenia efektu głębi.
OCZY BLISKO OSADZONE korygujemy akcentując jasnym, błyszczącym cieniem wewnętrzne kąciki, a zewnętrzne lekko przyciemniamy. Taka korekta sprawi, że oczy będą poprawnie osadzone względem nosa. Dodatkowo większą ilość tuszu nakładamy na zewnętrzne kąciki rzęs.
OCZY SZEROKO OSADZONE musimy „przybliżyć” do nasady nosa. Jednym ze sposobów jest nałożenie ciemniejszego cienia w wewnętrznych kącikach, a jasnego w zewnętrznych. Kolejnym sposobem optycznego zbliżenia kącików wewnętrznych jest przedłużenie ich długości za pomocą ciemnej kreski w kierunku nosa.
POWIĘKSZANIE I ZMNIEJSZANIE POWIERZCHNI POWIEKI I ŹRENICY OCZU
Obrysowanie górnej powieki i wnętrza dolnej białą kredką daje nam złudzenie, że oczy znacznie się powiększyły. Jasnych kredek używamy w makijażu, aby pewne partie które są małe, schowane (np. elementy powieki górnej, które opadają) lub zamknięte (zewnętrzne kąciki dolnej i górnej powieki, które na siebie nachodzą) otwierać, wydobywać. Mamy odwrotną sytuację, gdy chcemy pomniejszyć duże oczy. Gdy w całości obrysujemy je czarną kredką uzyskamy efekt zmniejszenia i schowania.
KORYGOWANIE ŁUKU   BRWIOWEGO
Dobrze podkreślone brwi stanowią oprawę makijażu oczu. Ważny jest ich kształt i długość.
By sprawdzić, czy brwi mają prawidłową długość, przygotuj 3 podłużne przedmioty, np. kredki lub pędzle. Jeden z nich przyłóż wzdłuż skrzydełek nosa do wewnętrznego kącika oka i wyznacz moment początkowy brwi. Drugą przyłóż do szydełek nosa i prowadź przez środek źrenicy – będzie to punkt wygięcia łuku, do którego brwi są grubsze. Ostatni – trzeci ukośnie przy zewnętrznym kąciku oka, tak by krzyżowała się z pierwszą linią na wysokości skrzydełka nosa – ta miarka wyznacza koniec długości brwi.
Jeśli przykładane wskaźniki wystają poza linię wymierzanych punktów, usuń zbędne włoski (gdy zarastają nasadę nosa, także koniecznie musisz się ich pozbyć, bo to optycznie zbliża wewnętrzne kąciki oczu względem siebie).
Jeśli brwi nie sięgają tej linii, przedłuż je za pomocą dobranej do koloru brwi pudrowej kredki, a następnie grzebykiem rozcieraj jej obrys na całą powierzchnię łuku brwiowego.
W makijażu dziennym obrys brwi musi być delikatny, zbyt mocno zaakcentowane wyglądają nienaturalnie. Natomiast przy makijażu wieczorowym należy wyeksponować łuk brwiowy ciemniejszym kolorem. W makijażu specjalnym – sylwestrowym, karnawałowym – brwi mogą się mienić drobinkami brokatu.


 


Aleksandra Jaśkowiec produkt trainer Gosh Professional

Wiadomości Kosmetyczne, Lipiec / Sierpień 2010 Nr 7-8 (44)


Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony