STREFA URODY

Pielęgnacja

 

17 lutego 2013, 14:35wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Przyczyny powstawania skóry naczyniowej nie są do końca poznane. Z jednej strony skłonność do „pajączków” na twarzy może być dziedziczna – już u małych dzieci widzimy, że skóra jest cienka, delikatna a naczynia płytko położone, jakby prześwitujące przez skórę. Z drugiej zaś strony, niebagatelną rolę w rozwoju skóry naczyniowej przypisuje się czynnikom środowiskowym, w szczególności działaniu słońca. Choć według dermatologów skóra naczyniowa to defekt kosmetyczny, a nie schorzenie skóry, nie należy zapominać o profilaktyce oraz odpowiedniej pielęgnacji.

Duża wrażliwość skóry naczyniowej na czynniki środowiskowe wymaga przede wszystkim wypracowania odpowiednich nawyków.
Ochrona przed słońcem, dieta, zero stresów
Najważniejsza jest odpowiednia ochrona przed słońcem – zarówno w lecie, jak i zimą. Korzystajmy z dobrodziejstw słońca rozważnie, zawsze w odpowiedniej odzieży i używając kosmetyków ochronnych. Unikajmy solariów. Podobnie jak sauny i długich gorących kąpieli.
Niebagatelne znaczenie przy problemach z naczynkami ma odpowiednia dieta. Warto z niej wykluczyć gorące pokarmy, alkohol, kawę i ostre przyprawy.
Ponadto, pojawienie się widocznych naczynek jest ściśle uzależnione od wszelkich sytuacji stresujących. Choć to niezwykle trudne, trzymajmy więc nerwy na wodzy.
Zima jest uciążliwą porą roku dla osób mających rozszerzone naczynka – wiatr, mróz, gwałtowne zmiany temperatury zaostrzają problemy z cerą. Dodatkowymi czynnikami negatywnie wpływającymi na skórę w okresie zimowym jest częstsze przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach czy wygrzewanie się przy kominkach.

Baza, czyli łagodne oczyszczanie

Pielęgnując skórę naczynkową, warto zwrócić uwagę na właściwe wykonywanie podstawowych zabiegów higienicznych. Do oczyszczania twarzy zaleca się tu stosowanie łagodnych mleczek lub żeli myjących, które należy spłukiwać z twarzy letnią (nigdy ciepłą i gorącą) wodą i nie należy myć skóry bezpośrednio przed wyjściem na dwór. Jeśli stosujemy peeling, wybierzmy łagodny, enzymatyczny.
Wzmocnienie i zabezpieczenie delikatnej cery
Odpowiednia pielęgnacja skóry naczynkowej musi przede wszystkim wzmocnić barierę naskórkową, która zabezpieczy skórę przed czynnikami środowiskowymi. Doskonale sprawdzą się tu receptury bogate w substancje uzupełniające lipidy naskórkowe i nawilżające skórę. Konieczne są odpowiednie filtry słoneczne, które zabezpieczą ją przed promieniowaniem UVA i UVB. Ponieważ skóra naczyniowa to skóra wrażliwa, kosmetyki do jej pielęgnacji powinny być delikatne – bez barwników, bezzapachowe lub z zapachem pozbawionym alergenów. W kremach pielęgnacyjnych warto szukać takich składników aktywnych, jak wyciąg z wiśni Barbados, escyna, rutyna, arnika górska czy miłorząb japoński, które znane są z właściwości wzmacniających i uszczelniających naczynka. 


Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony