REKLAMABio-Tech Banner Główny - 23 listopada - 6 grudnia

STREFA URODY

Pielęgnacja

 

10 listopada 2020, 14:32wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Po kontakcie z barwiącymi substancjami powinniśmy umyć zęby. Może jednak okazać, ze pasta do zębów, nawet wybielająca, nie wystarczy.

Po kontakcie z barwiącymi substancjami powinniśmy umyć zęby. Może jednak okazać, ze pasta do zębów, nawet wybielająca, nie wystarczy. (fot. shutterstock)

Przebarwienia są zazwyczaj skutkiem kontaktu zębów z barwiącymi produktami spożywczymi, ale nie tylko. W jaki sposób minimalizować ryzyko powstawania plam nazębnych?

REKLAMAPharmena Belka w artykułach

– Przyczyny przebarwień na zębach możemy podzielić na wewnątrzpochodne i zewnątrzpochodne. Pierwsze związane są z zaburzoną pracą naszego organizmu wywołaną np. chorobami, drugie zaś dotyczą oddziaływania na zęby z zewnątrz. Chodzi o barwniki, które dostają się do jamy ustnej razem z jedzeniem, napojami, lekami czy używkami. Powodują one przebarwienie cienkiej błonki pokrywającej zęby oraz powierzchownych warstw szkliwa, dlatego są łatwiejsze do usunięcia. O ile w przypadku czynników wewnętrznych niewiele możemy zrobić, o tyle możemy wprowadzić pewne modyfikacje w naszym stylu życia, szczególnie w aspekcie higieny jamy ustnej i diety – tłumaczy Anna Drobkiewicz, higienistka marki Rapid White.

Ulubiona kawa, przez słomkę

Nie musimy rezygnować z ulubionych potraw czy napojów, które osadzają pigmenty na powierzchni zębów, istnieją jednak sposoby na to, jak ograniczyć ich kontakt. Poranną kawę albo herbatę możemy pić… przez słomkę. W ten sam sposób warto również pić napary z ziół, które także przyczyniają się do powstawania przebarwień. Im mocniejsza kawa, tym większe ryzyko, że zostawi po sobie niepożądane plamy. Zaleca się również po spożyciu barwiących pokarmów przepłukać jamę ustną wodą.

Bardziej dokładna higiena zębów

Jagody, czerwone wino, przyprawy orientalne takie jak kurkuma czy curry – wiele osób nie wyobraża sobie jadłospisu bez tych pozycji. Jeżeli ciężko jest nam ograniczyć ich spożywanie, tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na nasze przyzwyczajenia dotyczące higieny jamy ustnej. Po kontakcie z barwiącymi substancjami powinniśmy umyć zęby. Może jednak okazać, ze pasta do zębów, nawet wybielająca, nie wystarczy. Warto wówczas włączyć do codziennej pielęgnacji uśmiechu wybielający płyn do płukania ust, który zapobiegnie powstawaniu przebarwień.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony