REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

STREFA URODY

Makijaż

 

15 czerwca 2021, 10:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W czasie pandemii makijaż oczu znalazł się w centrum uwagi

W czasie pandemii makijaż oczu znalazł się w centrum uwagi (fot. Shutterstock)

Noszenie maseczek zmieniło trendy w kosmetyce kolorowej i wpłynęło na to, jakich produktów do makijażu poszukują konsumenci. Konkretne części twarzy, takie jak oczy, brwi i rzęsy znalazły się w centrum uwagi, np podczas noszenia maseczki te obszary pozostają widoczne. Również w segmencie makijażu dominuje trend na naturalne i zrównoważone formuły i opakowania.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Pandemia przycichła, ale konsumenci w wielu miejscach nadal noszą maseczki. Nic dziwnego, że uwaga segmentu makijażu skupiła się na oprawie oczu. Musa Dias, globalny dyrektor ds. marketingu w WWP Beauty, opisuje na portalu gci.com, jak wiele się zmieniło od czasów kryzysu zdrowotnego.

- Istnieje wiele trendów napędzanych odrodzeniem życia po zakończeniu pandemii. Konsumenci szukają bliskości i bezpieczeństwa, co znajduje odwzorowanie w zrównoważonym rozwoju i tym, jak używają kosmetyków. Są teraz bardziej nastawieni na siebie, co wpływa na zainteresowanie produktami i akcesoriami do samoopieki, dobrego samopoczucia i dla domu - mówi.

- Cenią także wartość produktów, lubią wielofunkcyjne kosmetyki i wygodne, zrównoważone opakowanie. Ponadto konsumenci spędzają przed ekranami więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej, co napędza zapotrzebowanie na preparaty chroniące przed zanieczyszczeniami cyfrowymi - dodaje ekspert.

Wśród trendów w makijażu i opakowaniach konsumentów pojawia się najczęściej ekologia i zrównoważony rozwój. - Jest ogromne zainteresowanie zrównoważonymi materiałami roślinnymi i zmianą przeznaczenia oceanicznych tworzyw sztucznych - mówi Todd Shea, starszy wiceprezes ds. innowacji i strategii dla klientów w Cosmetic Group USA. - Jednym z trendów jest "ucieczka w głębiny morskie", podkreślanie tekstur, składników, kolorów, opakowań i wyglądu związanego z tym motywem.

- Przyjazność dla środowiska nie jest trendem, ale zobowiązaniem wobec planety i lepszej przyszłości. Ponieważ coraz więcej konsumentów decyduje się na podejmowanie decyzji zakupowych w oparciu o atrybuty zrównoważonego rozwoju produktu, opakowanie i formuła muszą mieć przyjazną dla środowiska historię - przekonuje Musa Dias.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony