REKLAMAJARS - baner główny (07-31.01.2020 r.)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

NOWOŚCI KOSMETYCZNE

 

9 września 2019, 14:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Rosnące zapotrzebowanie wśród Millenialsów napędza sprzedaż podkładów

Rosnące zapotrzebowanie wśród Millenialsów napędza sprzedaż podkładów (fot. Fotolia)

Kategoria podkładów miała znaczący udział w rynku kosmetycznym w 2018 roku i oczekuje się, że trend ten nadal się utrzyma biorąc pod uwagę globalną sprzedaż podkładów, korektorów i pudrów oraz baz pod makijaż.

REKLAMA

Z raportu Technavio dotyczącego globalnego rynku baz do makijażu wynika, że rośnie na nie popyt wśród konsumentów, zwłaszcza na rynkach wschodzących i zwiększa się podejście wielokanałowe w handlu detalicznym takich produktów. Takie czynniki, jak szeroka gama ofert produktów i skuteczne strategie innowacyjne przyjęte przez dostawców, będą odgrywać znaczącą rolę w segmencie podstawowym w utrzymaniu pozycji rynkowej.

Wyzwania regulacyjne w branży kosmetycznej, rosnąca presja na skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek oraz zagrożenie ze strony podrobionych produktów mogą hamować rozwój takich produktów do makijażu w najbliższym czasie.

Rosnące zapotrzebowanie wśród Millenialsów

Połączenie rosnącej populacji Millenialsów i wzrostu siły nabywczej stworzyło możliwości rozwoju dla sprzedawców kosmetyków. Producenci koncentrują się na utrzymywaniu zaangażowania tej grupy konsumentów w swoje marki poprzez różne inicjatywy marketingowe, w szczególności poprzez v-logi. Rosnący dostęp do urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu wśród Millenialsów spowodował przejście w kierunku internetowych platform detalicznych, ze względu na wygodę zakupów i dostępność różnorodnych produktów i marek. Doprowadzi to do ekspansji globalnego rynku baz do makijażu o CAGR ponad 5 proc. w okresie prognozy.

Zmiana nastawienia na naturalne i organiczne produkty do makijażu

Konsumenci wybierają produkty do makijażu z naturalnymi składnikami, ponieważ obawiają się o wpływ szkodliwych chemikaliów na bazy do makijażu. Ich szkodliwe działanie na skórę ze względu na stałe stosowanie syntetycznych składników, takich jak parabeny, siarczany, ftalany, dimetikon, ropa naftowa, talk, tlenochlorek bizmutu, skłaniają konsumentów do wybierania naturalnych i organicznych produktów do makijażu. Coraz większa popularność i rosnące preferencje konsumentów dotyczące produktów ekologicznych skłoniły sprzedawców do skupienia się na naturalnych i organicznych składnikach wykonanych z pigmentów mineralnych, olejów roślinnych i składników botanicznych. Oczekuje się, że rozwój ten będzie miał pozytywny wpływ na ogólny wzrost rynku.

Środowisko konkurencyjne

Pomimo obecności kilku głównych graczy, globalny rynek baz do makijażu jest rozdrobniony. Lista wiodących producentów bazowych kosmetyków do makijażu obejmuje takie firmy jak Christian Dior, Coty, L'Oréal, Shiseido, The Estée Lauder Companies i inne.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony