REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v1

STREFA URODY

Włosy

 

29 września 2021, 12:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jesienią organizm produkuje mniej estrogenu, który jest odpowiedzialny m.in. za wydłużenie fazy wzrostu włosa

Jesienią organizm produkuje mniej estrogenu, który jest odpowiedzialny m.in. za wydłużenie fazy wzrostu włosa (fot. shutterstock)

Jesienią dostrzec można, że na szczotce zostaje coraz więcej włosów. Sezon na ich wypadanie rozpoczął się na dobre. Jak z tym walczyć, podpowiada Paulina Charkiewicz, fryzjerka, trenerka marki Davines.

Jak zmieniające się pory roku oddziałują na nasze włosy?

Każda pora roku, a wraz z nią zmieniające się warunki atmosferyczne, mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu i doskonale widać to również po jakości i kondycji włosów. Zimą – ze względu na duże różnice temperatur i wilgotności powietrza między chłodnym i wilgotnym na zewnątrz oraz ciepłym i suchym w pomieszczeniach – borykamy się z suchością i odwodnieniem włosów, a co za tym idzie z problemem częstego ich puszenia się. Wiosną, za sprawą zwiększonej ilości promieni słonecznych i lepszego samopoczucia, nasza dobra kondycja odbija się także na włosach. Latem natomiast zażywanie kąpieli słonecznych, jak i tych w słonym morzu sprawia, że włosy stają się suche, szorstkie, a ich kolor może płowieć.

Dlaczego jesienią nasila się problem wypadania włosów?

Wynika to z faktu, że organizm produkuje mniej estrogenu, który jest odpowiedzialny za wydłużenie fazy wzrostu włosa. Jego niedobory, związane ze stopniowym zmniejszeniem ilości promieniowania UV, skutkują właśnie utratą włosów. Nie bez wpływu jest również zła kondycja włosów po lecie.

Jak dbać o włosy z tendencją do wypadania?

Włosy z tendencja do wypadania, w tym z przyczyn sezonowych, wymagają szczególnego traktowania poprzez odpowiednio dobrane w tym celu kosmetyki. Sprawdzą się produkty, które stymulują mikrocyrkulację w skórze głowy, np. energetyzujące lotiony. Należy również zwrócić uwagę na codzienną pielęgnacje włosów. Warto w czasie ich osłabienia ograniczyć stosowanie narzędzi termicznych. O włosy zadbamy także, minimalizując uszkodzenia mechaniczne. Zrezygnujmy ze zbyt mocnego spinania włosów, stosowania metalowych spinek, niedelikatnego rozczesywania czy intensywnego pocierania ręcznikiem mokrych włosów po myciu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony