STREFA URODY

Włosy

TRENDY

 

30 maja 2022, 13:55wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wypadanie włosów wśród kobiet nasiliło się po pandemii oraz z powodu stresu - wynika z najnowszych danych.

Wypadanie włosów wśród kobiet nasiliło się po pandemii oraz z powodu stresu - wynika z najnowszych danych. (fot. Shutterstock)

Wiele osób zmaga się z różnymi konsekwencjami po przejściu COVID-19. Do mniej oczywistych, ale bardzo uciążliwych należy wypadanie włosów. Trycholodzy pocieszają, że jest to stan przejściowy, ale na przerzedzanie się włosów wpływ mają również inne czynniki, jak np. stres. Jedna z marek kosmetycznych specjalizujących się w pielęgnacji włosów przeprowadziła badania, które dowodzą, jak duży jest to problem. To kolejna, coraz większa nisza, której powinni się przyjrzeć producenci kosmetyków do włosów.

Blisko 75 proc. Brytyjek martwi się wypadaniem włosów, wynika z nowych danych, które zebrała marka do pielęgnacji włosów Philip Kingsley.

Badanie wykazało, że 42 proc. respondentów przyznało, że doświadcza wypadania lub przerzedzania włosów. Stwierdzono, że najbardziej dotkniętym regionem jest Londyn, stolica Wielkiej Brytanii, w którym 77 proc. kobiet doświadcza wypadania włosów. Aż 90 proc. stwierdziło również, że myśli o wypadaniu włosów przynajmniej kilka razy dziennie.

Przeczytaj również: Rynek kosmetyków do włosów zyskał na pandemii 

Respondenci twierdzą, że presja współczesnego życia przyczynia się do wypadania i przerzedzania włosów. Trzy czwarte z nich stwierdziło, że wypadanie było wynikiem stresu. Ponad połowa przyznała również, że odżywianie odgrywa kluczową rolę w wyglądzie ich włosów.

Kobiety są w szponach pandemii wypadania włosów. Wypadanie włosów u kobiet zawsze było problemem, ale zaostrzył się w ciągu ostatnich kilku lat z powodu ogromnych psychologicznych i fizycznych stresorów, w tym COVID-19, współczesnej presji doświadczanej przez kobiety, które nie mają czasu na priorytetowe traktowanie siebie i swojego zdrowia – powiedziała Anabel Kingsley, prezes marki i trycholog Philipa Kingsleya.

Wszystkie te czynniki miały negatywny wpływ na wzrost włosów i codzienne wypadanie włosów. Warto przeczytać również co mówi na ten temat mówi ekspert >>> Wypadanie włosów po COVID-19 to stan przejściowy

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony