REKLAMABanner Główny Sedan - listopad grudzień 2020

STREFA URODY

Pielęgnacja

TRENDY

 

9 listopada 2020, 13:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kobiety często używają do mycia twarzy jedynie wody

Kobiety często używają do mycia twarzy jedynie wody (fot. shutterstock)

Oczyszczanie twarzy to według kobiet najważniejsza czynność pielęgnacyjna – wynika z globalnego badania dotyczącego prawidłowego oczyszczania skóry, przeprowadzonego na zlecenie marki CeraVe.    

REKLAMAHeinz Glas Belka w artykułach listopad 2020

W pierwszym Globalnym Sondażu CeraVe przeprowadzonym przez Ipsos 5500 ankietowanych z 11 krajów (USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Polska, Rosja, Tajlandia, Australia, Meksyk, Brazylia) odpowiedziało na pytania dotyczące pielęgnacji skóry. Ich wypowiedzi zostały następnie porównane ze stanem faktycznym. W badaniu wzięło udział 500 respondentów z Polski. Wśród nich znaleźli się mężczyźni oraz kobiety w wieku 18-60 lat. Jego wyniki wykazały, że Polacy, w przeciwieństwie do reszty świata, uważają, że to ręce są najważniejszą częścią ciała i należy myć je codziennie. Oczyszczanie twarzy znajduje się na drugim miejscu wśród mężczyzn, za to na pierwszym wśród kobiet.

Co wiemy o stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych?

Połowa respondentów twierdzi, że myśli o barierze skórnej przy wyborze produktów do oczyszczania. Pomimo tego nadal w Polsce bardzo często występują błędne przekonania dotyczące pielęgnacji skóry twarzy, a mianowicie Polacy mają luki w wiedzy na temat tego, jaki produkt zastosować w jakiej sytuacji. Kobiety zazwyczaj wiedzą więcej niż mężczyźni i są bardziej skłonne do stosowania kilku produktów do mycia twarzy. Dwie trzecie badanych uważa, że zna swój rodzaj skóry, ale tylko co trzecia osoba potwierdziła to u specjalisty.  

Jak często myjemy twarz?

Wyniki sondażu pokazały także, że Polacy zazwyczaj myją twarz 2 lub 3 razy dziennie. 41 proc. mężczyzn oczyszcza skórę twarzy częściej niż dwa razy dziennie. Zazwyczaj robią to przy goleniu, po treningu lub po wieczornym wyjściu. Kobiety z kolei głównie myją twarz przed snem i często używają do tego jedynie wody.

Czego od produktów pielęgnacyjnych oczekują Polacy?

Polacy po zastosowaniu produktów pielęgnacyjnych chcą mieć przede wszystkim  miękką i sprężystą skórę (tylko co piąta osoba zgłasza, że jego skóra jest sprężysta po myciu, a połowa zgłasza uczucie miękkości). W porównaniu do konsumentów z pozostałych części świata Polacy częściej poszukują efektu jędrności po zastosowaniu kosmetyków.

Podobnie jak w innych krajach Polacy popełniają czasami wieczorne „grzechy przeciw skórze”. Częściej niż inne narody śpią na brudnych poszewkach na poduszki (78 proc.). Kobiety, pomimo tego, że zwracają szczególną uwagę na oczyszczanie twarzy, przyznają, że zdarza im się położyć spać bez jej uprzedniego umycia i z nałożonym makijażem. Wynika to zazwyczaj ze zmęczenia lub z braku czasu. Dwie trzecie Polaków, deklaruje, że jeśli zasypiają z nieoczyszczoną skórą twarzy, czują się brudni i sfrustrowani.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony