STREFA URODY

Pielęgnacja

TRENDY

 

13 października 2021, 14:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Skóra mieszana potrafi przysporzyć wiele kłopotów, zaczynając od trudności w poprawnym rozpoznaniu

Skóra mieszana potrafi przysporzyć wiele kłopotów, zaczynając od trudności w poprawnym rozpoznaniu (fot. Shutterstock)

Ponad 3 mln dorosłych kobiet w Polsce mierzy się z problemami skóry mieszanej. W tym wypadku trudna też jest obiektywna ocena typu skór. Cera mieszanej występuje w Polsce znacznie częściej niż w innych europejskich krajach.

Skóra mieszana potrafi przysporzyć wiele kłopotów, zaczynając od trudności w poprawnym rozpoznaniu, a kończąc na doborze odpowiednich produktów. Bywa mylnie diagnozowana jako tłusta lub sucha, co uniemożliwia jej właściwą pielęgnację. Zarówno nadmierna, jak i zbyt mała produkcja sebum są niepożądane, ale problem skóry mieszanej dotyczy aż połowy Polek (55 proc.).

Właściwa pielęgnacja skóry mieszanej wymaga jednoczesnego zmniejszenia produkcji sebum w obszarach gdzie się przetłuszcza przy jednoczesnym nawilżaniu i dostarczaniu składników lipidowych (tłuszczowych) w obszarach, które są suche.

Jakie są trzy kluczowe elementy w pielęgnacji skóry mieszanej?
oczyszczanie, czyli delikatne i dokładne usunięcie nadmiaru sebum i zanieczyszczeń (bardzo ważne by unikać „agresywnie” działających detergentów.
pielęgnacja na dzień, czyli odpowiednie nawilżenie skóry i delikatne zmatowienie poprzez regulację pracy gruczołów łojowych
pielęgnacja na noc, czyli regeneracja i zapobieganie starzeniu poprzez stosowanie składników ochronnych

3 miliony kobiet w Polsce w wieku 25-44 lat pragnie pięknej, gładkiej skóry bez niedoskonałości i zmarszczek. Szukają produktów dających długotrwałe efekty, zapewniających wystarczające nawilżenie, oczyszczenie porów, zapobieganie zmarszczkom i wyrównanie kolorytu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pielęgnacji.

„Mam 30 lat, zauważyłam pierwsze oznaki starzenia, ale równocześnie na mojej skórze wciąż pojawiają się niedoskonałości”. Pod tym stwierdzeniem może się podpisać wiele kobiet w Polsce. Wygląd skóry podlega zmianom zarówno związanym z upływem czasu jak i działaniem czynników zewnętrznych, takich jak ekspozycja na promieniowanie UV, stres, zanieczyszczenie środowiska czy nieodpowiednia dieta. Pojawienie się zmarszczek oraz zmniejszona elastyczność to normalne efekty upływu czasu, jednakże są one nasilone w przypadku skóry często narażonej na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony