REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. fotolia.com)

Mężczyźni stanowią jedynie 12 proc. klientów umawiających się do salonów piękności przez internet, ale ich liczba stale rośnie – wynika z danych platformy lavito.pl umożliwiającej rezerwację wizyty online u fryzjera lub kosmetyczki. Mężczyźni najczęściej odwiedzają fryzjerów i masażystów. Coraz chętniej wybierają także takie zabiegi, jak manicure, pedicure, czy depilacja woskiem.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Kobiety w wieku 24-35 lat stanowią największą grupę klientów umawiających się do salonów piękności online. Zabiegi rezerwowane są najchętniej w poniedziałki o godz. 10.00, konsumenci wydają średnio 150 zł na wizytę.

Cena najważniejsza

Najczęściej o wyborze salonu decydują ceny zabiegów prezentowane w ofercie (25 proc.). Nie dotyczą one jednak pojedynczych promocji (12 proc.) a stałych cenników. Ważne są również opinie i rekomendacje znajomych (24 proc.). Częściej ważniejsza jest fachowość specjalistów (8 proc.) niż popularność marki salonu (6 proc.).  

Królestwo kobiet

Wizyty w salonach najczęściej umawiają przez internet kobiety (88 proc.). Mężczyźni stanowią jedynie 12 proc. użytkowników, jednak ich liczba stale rośnie. Kobiety najczęściej stawiają na tanie i regularnie powtarzane zabiegi. Najpopularniejszymi  są manicure, henna brwi i rzęs, lub regulacja brwi. Mężczyźni częściej odwiedzają fryzjerów i masażystów. Coraz chętniej wybierają jednak takie usługi, jak: manicure, pedicure, bądź depilacja woskiem.

Manicure po męsku

Na wzrost zainteresowania zabiegami kosmetycznymi wśród mężczyzn mają wpływ trendy w stylu życia, rosnąca świadomość w kwestii pielęgnacji ciała i higieny, ale także zmiany salonów w kreowaniu oferty dla mężczyzn. –  Coraz częściej salony  starają się stworzyć usługi dla mężczyzn, które nie różnią się od klasycznych zabiegów metodą wykonania, lecz jedynie sposobem ich komunikowania. Świetnym przykładem jest męski manicure biznesowy. Zabieg, który był dotychczas uznawany za typowo kobiecy, jest obecnie piątym najpopularniejszym rezerwowanym przez panów – czytamy w raporcie.

Ile wydajemy na wizytę?

Na jedną wizytę w salonie kosmetycznym konsumenci wydają najczęściej 100-200 zł (30 proc.). Wizyty o wartości do 50 zł (22 proc.) i 50-100 zł (29 proc.) związane są z zabiegami wymagającymi regularnego powtarzania (na twarz, manicure, henna).  Średni koszyk zamówienia w serwisie online stale wzrasta. Powoli też rośnie liczba zamówień usług droższych niż 300 zł (5 proc.), co ma związek z popularyzacją medycyny estetycznej.  

Młodsi konsumenci odważniejsi

Największą grupą klientów umawiających się na wizyty w salonach przez internet są użytkownicy w wieku 25-34 lat (60 proc.). Drugą grupą są klienci w wieku 34-45 lat (18 proc.), jednak – zdaniem autorów badania –  już niedługo zapewne wyprzedzą ją konsumenci w wieku 18-24 (16 proc.)., którzy szybko przyswajają nowinki technologiczne, takie jak aplikacje do rezerwacji wizyt online. Młodsi klienci także rozszerzają swoje zainteresowanie poza podstawowe zabiegi, takie jak strzyżenie lub farbowanie włosów i coraz chętniej spoglądają na droższe oferty, jak depilacja laserowa.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony