REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

STREFA URODY

Zdrowie i relaks

TRENDY

 

24 sierpnia 2017, 16:59wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot.fotolia.com)

Według danych GUS Polacy żyją dłużej niż w minionych latach. Przeciętna długość życia mężczyzn wzrosła w porównaniu z 1990 r. o ponad 7 lat, kobiet – o ponad 6 lat.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

W ubiegłym roku mężczyźni dożywali średnio 73,9 lat, a kobiety 81,6 lat. To o 0,3 roku dłużej niż w 2015 r. Według analityków GUS życie wydłuża się dzięki rozwojowi nowych technologii medycznych i diagnostycznych oraz dbaniu o zdrowie.

Polacy mniej palą, stali się także bardziej aktywni. Wiele osób regularnie uprawia sport. Zmieniamy także dietę – lepiej, zdrowiej się odżywiamy częściej spożywając warzywa i owoce. W efekcie przeciętna długość życia mężczyzn wzrosła w porównaniu z 1990 r. o ponad 7 lat, kobiet – o ponad 6 lat. Kobiety żyją średnio o 8 lat dłużej niż mężczyźni. W Polsce, podobnie jak w innych krajach, umiera więcej mężczyzn niż kobiet, co jest związane z trybem życia.

Najdłużej żyją mieszkańcy wschodnich województw, gdzie jest mniejsze zanieczyszczenie środowiska i mniej dużych aglomeracji. Najkrócej mieszkańcy z woj. łódzkiego i śląskiego. Na tle innych krajów Unii Europejskiej, w statystykach dotyczących długości życia, wypadamy słabo. Mężczyźni w Polsce żyją o blisko 7 lat krócej niż Hiszpanie, Włosi czy Szwedzi, kobiety o około 4 lata krócej od Hiszpanek, Francuzek czy Włoszek.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony