REKLAMATestowane przez WK
Karolina Szałas, senior analyst w PMR Market Experts zapowiada, że do 2027 r. skumulowany wzrost wartości rynku może wynieść 30 proc.

Karolina Szałas, senior analyst w PMR Market Experts zapowiada, że do 2027 r. skumulowany wzrost wartości rynku może wynieść 30 proc. (fot. materiały prasowe)

PMR prognozuje wzrost wartości rynku handlu detalicznego artykułami kosmetycznymi w Polsce w latach 2022-2027 na średniorocznym poziomie 3-5 proc. Na dynamikę w 2022 r. wpłynie wzrost cen. Konsumenci rzadko deklarują także ograniczanie wydatków na kosmetyki ze względu na inflację – komentuje dla wiadomoscikosmetyczne.pl Karolina Szałas, senior analyst w PMR Market Experts.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Perspektywa dla rynku kosmetycznego jest korzystna, co jest związane m.in. z rosnącą świadomością konsumentów oraz rosnącym dochodem rozporządzalnym, przekładającymi się na wzrost wydatków na artykuły kosmetyczne. Znaczenie ma także wejście na rynek pracy obecnych nastolatek, które śledzą vlogi i influencerów oraz są skłonniejsze do testowania nowości kosmetycznych, a własne zarobki będą chętnie przeznaczać m.in. na produkty do makijażu.

30 proc. wzrost rynku kosmetycznego do 2027 r.

PMR prognozuje wzrost wartości rynku handlu detalicznego artykułami kosmetycznymi w Polsce w latach 2022-2027 na średniorocznym poziomie 3-5 proc., co będzie tempem nieznacznie wyższym od obserwowanego w ostatnich 5 latach (3,2 proc.). Oznacza to skumulowany wzrost wartości rynku o blisko 30 proc. do roku 2027. Najwyższa nominalna dynamika wzrostu będzie miała miejsce w roku 2022, kiedy dodatkowo wspierana będzie wzrostami cen, a w kolejnych latach tempo wzrostu rynku będzie spowalniać.

Konsumenci niechętnie ograniczają wydatki na kosmetyki

Jest to wciąż rynek perspektywiczny, co jest związane m.in. z rosnącą świadomością konsumentów, przekładającą się na wzrost wydatków na artykuły kosmetyczne oraz zmianami przyzwyczajeń, co do częstszego używania kosmetyków ze średniej i wyższej półki cenowej. Pozytywnie na dynamikę rynku w 2022 r. wpłynie także rosnąca inflacja, która bezpośrednio wpłynie na ceny produktów, a zarazem na ogólną wartość wydatków na kosmetyki. Dodatkowo, optymistycznie 2022 rok wygląda w wynikach badania PMR, według którego kosmetyki są jedną z kategorii, w której najrzadziej deklarujemy ograniczenie wydatków pod wpływem wysokiej inflacji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony