REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Monika Rut, General Manager Coty na region Europy Środkowo-Wschodniej

Monika Rut, General Manager Coty na region Europy Środkowo-Wschodniej (fot. materiały prasowe )

Redakcja magazynu „Wiadomości Kosmetyczne” i portalu wiadomoscikosmetyczne.pl zapytała menadżerów z sektora kosmetycznego o wyzwania stojące przed branżą w 2017 r. Sytuację komentuje Monika Rut, General Manager Coty na region Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Przed nami rok… pełen kolejnych wyzwań związanych z utrzymaniem pozycji lidera w wielu kategoriach, w których prowadzimy nasz biznes.

Największym wyzwaniem dla branży kosmetycznej będzie… wzrastające nasycenie sprzedaży, prowadzące do spadku obrotów pojedynczego sklepu, i zatrzymania możliwości wzrostu organicznego. Przykładem mogą tu być drogerie, w których nasycenie jest już tak wysokie, że każdy kolejny sklep przynosi coraz niższy obrót.

Kluczowe dla rozwoju rynku kosmetycznego będą kategorie… makijaż i zapachy selektywne. Największych wzrostów sprzedaży spodziewamy się w kategorii kosmetyków do makijażu, która od wielu lat charakteryzuje się dwucyfrową dynamiką. Polki wciąż zwiększają liczbę kosmetyków w koszyku zakupowym, dotyczy to głównie kosmetyków komplementarnych, które już teraz notują dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. Wzrost zamożności Polaków oraz dostępność marek prestiżowych w szerszej dystrybucji znacząco wpłynęły również na wzrosty sprzedaży w kategorii zapachów.

Jeśli chodzi o kanały sprzedaży, to można powiedzieć, że dystrybucja kosmetyków ewoluuje w kierunku… handlu wielkopowierzchniowego. Ciągle najwięcej jest drogerii, jednak sprzedaż w kanale dyskontów rośnie z roku na rok.

Najważniejsze trendy, które będą wyznaczać kierunki rozwoju w branży kosmetycznej, to… hybrydowe, wielozadaniowe formuły.

Spodziewamy się, że hitami roku 2017 wśród składników będą... nadal olejki oraz substancje pozwalające uzyskać supertrwałość produktów.

W makijażu zapanuje moda na… kontrasty! Z jednej strony efekt mat, a z drugiej rozświetlenie we wszelkich możliwych wymiarach. Hitem będą także bardzo ciemne usta i ich brokatowe wykończenie.

Konsumenta 2017 charakteryzuje… smart shopping, zainteresowanie promocjami, oczekiwanie najwyższej jakości za przystępną cenę, poszukiwanie produktów innowacyjnych i marek wyróżniających się komunikacją marketingową, zmiana podejścia do mediów.

Główne cele, które nasza firma chce zrealizować w 2017 r., to... utrzymanie dalszego tempa wzrostu i rozwoju firmy.

Obawiamy się… nie tyle się obawiamy, co bardzo obserwujemy rozwój marek niszowych, które często szybciej niż duże firmy czy korporacje wychwytują mikrotrendy i odpowiadają na potrzeby konsumentów.

W 2016 r. udało nam się… sfinalizować transakcję fuzji z biznesem Procter & Gamble Specialty Beauty (fuzja globalna). Jako Coty Polska od października 2016 r. przejęliśmy odpowiedzialność za biznes Coty w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nasze najbardziej udane wdrożenie 2016 r. to… launch maskary Bourjois Volume Reveal.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony