REKLAMAKampania PAH_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Hurt i logistyka

HANDEL

 

29 listopada 2021, 09:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Delko prowadzi sprzedaż hurtową. Jest też operatorem kilku sieci handlowych, w tym drogerii Blue Stop

Delko prowadzi sprzedaż hurtową. Jest też operatorem kilku sieci handlowych, w tym drogerii Blue Stop (fot. WK)

Delko podało dane finansowe za III kwartał 2021 r. Przychodny netto ze sprzedaży wyniosły w tym okresie 592,1 mln zł. Przed rokiem ten wskaźnik kształtował się na poziomie 636,3 mln zł. 

REKLAMALinomag testowane przez WK baner w tekście

Niestety wszystkie istotne wskaźniki Delko okazały się słabsze. EBITDA firmy po trzech pierwszych kwartałach wyniosła 26,8 mln zł, a zysk z działalności operacyjnej 18,6 mln. To mniej niż w zeszłym roku, gdzie oba wskaźniki kształtowały się na poziomie odpowiednio 30 i 21,9 mln zł. Zysk netto Delko wyniósł po trzech kwartałach 16,2 mln zł, co stanowi spadek wobec zeszłorocznego wyniku na poziomie 17,7 mln zł.

W I kwartale 2021 roku wartość sprzedanych towarów przez Delko wyniosła ponad 182 mln zł. Największą część stanowiła chemia gospodarcza (62,1 mln zł), dalej znalazły się kosmetyki (37,3 mln zł), artykuły higieniczne (31,6 mln zł), produkty spożywcze (30,9 mln zł) oraz artykuły przemysłowe i pozostałe (20,1 mln zł). 

Delko to dystrybutor chemii gospodarczej i środków czystości, a także produktów spożywczych największych rynkowych marek. Firma prowadzi sprzedaż detaliczną w 75 sklepach z żywnością, sprzedaż detaliczną w sklepach ze środkami czystości (jest właścicielem sieci Blue Stop) oraz prowadzi dystrybucję hurtową środków higienicznych, papieru toaletowego, mydła, detergentów, środków dezynfekcyjnych do ponad 18 tys. firm, urzędów i sklepów w Polsce.

Przeczytaj również: Delko wraca do sprzedaży sprzed pandemii i zapowiada przejęcia

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony