REKLAMAKampania PAH_Banner Główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Na zdjęciu: Tina Müller, dyrektor generalna Grupy Douglas, Sebastian Kraus, założyciel Disapo oraz Vanessa Stützle, chief digital officer Grupy Douglas.

Na zdjęciu: Tina Müller, dyrektor generalna Grupy Douglas, Sebastian Kraus, założyciel Disapo oraz Vanessa Stützle, chief digital officer Grupy Douglas. (fot. mat. pras. Douglas)

Sieć perfumerii Douglas przejmuje holenderską aptekę internetową disapo.de i tym sposobem wchodzi na rozwijający się rynek aptek internetowych. Tina Müller, CEO Grupy Douglas: Rynki kosmetyków i zdrowia coraz bardziej się zbliżają. Wchodząc na rynek aptek internetowych, będziemy systematycznie wykorzystywać możliwości rozwoju na rynku opieki zdrowotnej.

REKLAMALinomag testowane przez WK baner w tekście

Dzięki przejęciu holenderskiej apteki internetowej Disapo, Douglas znacznie powiększa swoje portfolio produktów i stwarza sobie nowe możliwości rozwoju. Dla tej wiodącej europejskiej platformy kosmetycznej krok ten jest kolejnym w kierunku realizacji strategii cyfryzacji.

Firma disapo.de Apotheke B.V. z siedzibą w Heerlen jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców w branży aptek internetowych, jest obecna na rynkach niemieckim i chińskim. Wielkość sprzedaży niemieckiego rynku aptecznego w 2020 roku szacowana jest na około 60 miliardów euro, a w krajach, takich jak Francja, Włochy, Hiszpania, Polska, Austria i Holandia, wartość ta została ostatnio oszacowana na ponad 100 miliardów euro.

Wcześnie rozpoznaliśmy trend i zaczęliśmy poszerzać nasz asortyment o więcej produktów zdrowotnych. Będziemy nadal rozwijać naszą główną rolę platformy urody i zdrowia w tym segmencie. Oczekuje się, że w związku ze zbliżającym się wprowadzeniem e-recept w Niemczech branża aptek internetowych odnotuje ogromny wzrost. Dzięki firmie Disapo będziemy systematycznie wykorzystywać możliwości rozwoju na internetowym rynku zdrowia. – mówi Tina Müller, dyrektor generalna Grupy Douglas.

Douglas połączy Disapo z własną platformą cyfrową, oferując w ten sposób milionom swoich klientów dostęp do apteki internetowej. Uruchomienie połączonych platform planowane jest na pierwszą połowę roku, początkowo w Niemczech tylko dla leków bez recepty (OTC), które będą oferowane, sprzedawane i wysyłane za pośrednictwem Disapo. Możliwość zamawiania leków na receptę zostanie dodatkowo rozszerzona, gdy w całym kraju ostaną wprowadzone e-recepty.

Planujemy stopniową ekspansję rynku aptek internetowych w naszych głównych krajach europejskich, dzięki czemu wejdziemy na rynek ze sprzedażą, która w 2020 roku przekroczyła 160 miliardów euro. – wyjaśnia Vanessa Stützle, chief digital officer Grupy Douglas.

Umowa została już podpisana. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy, a zamknięcie transakcji spodziewane jest na wiosnę. Sebastian Kraus, założyciel Disapo pozostanie dyrektorem generalnym disapo.de

Przeczytaj również: Jakie wyzwania stoją przed branżą farmaceutyczną? [WYNIKI BADANIA]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony